Міненерго призупинило формування наглядової ради Укренерго

14 грудня 2017, 14:12
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України призупинило процедуру формування наглядової ради Укренерго через те, що паралельно проходить процес реорганізації держпідприємства

Про це повідомив директор з юридичного забезпечення держкомпанії Максим Юрков, передає Інтерфакс-Україна.

"1 грудня був скасований наказ міністерства про початок відбору членів наглядової ради. Ми сподіваємося, що цей процес буде якомога швидше перезапущений", - сказав він.

Відео дня

Він нагадав, що Кабінет міністрів в середині листопада почав корпоратизацію Укренерго, змінивши форму підприємства - з державного на приватне акціонерне товариство (ПрАТ). Всі 100% акцій як і раніше належать державі.

"Фактично ці два процеси взаємовиключають один одного", - зазначив Юрков, пояснивши, що на законодавчому рівні не врегульовано питання збереження членами наглядових рад своїх повноважень при перетворенні держпідприємств в акціонерні товариства.

"Згідно звичайній логіці державних органів, якщо не врегульовано, значить не можна", - сказав він.

Відзначимо, що згідно з оприлюдненим на сайті Міненерговугілля наказом №728 від 5 грудня 2017 року, комісія з реорганізації Укренерго в тримісячний термін має подати на затвердження проект статуту Укренерго та акт оцінки цілісного майнового комплексу.

Крім того, комісія повинна забезпечити стягнення дебіторської заборгованості, а термін заявлення кредиторами вимог до Укренерго - два місяці з дати оприлюднення повідомлення про рішення реорганізації підприємства.


НЕК Укренерго здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни.

Показати ще новини
Радіо НВ
X