Міненерго РФ розказало, що чекає на Росію із нафтою по $20

29 січня 2016, 10:28
Нафту по $20 російський бюджет довго не витримає, про це заявив в ефірі РБК ТБ перший заступник міністра енергетики Росії Олексій Текслер

Як пише Інтерфакс-Україна, чиновник переконаний, що при $ 20 за барель надходження до бюджету знизяться настільки, що для Росії це може стати великою проблемою.

"Ми, звичайно, все ж сподіваємося, що цього не трапиться. $ 20 компанії витримають, але треба сказати, що лише певний час, а не в довгостроковій перспективі. Тому що таку ціну на нафту не витримає ніхто", - додав він.

Відео дня

Він зауважив, що через падіння цін на нафту насамперед страждає бюджет.

"У випадку з нафтою Західного Сибіру 75-80% вартості нафти вилучалося в бюджет. При $ 50 це скоротилося до $ 30-31 з бареля, при $ 30 за барель - $ 12-13, а при $ 20 - до $ 4", - розповів Текслер.

Він нагадав, що у російських компаній витрати на видобуток нафти складають $ 3-6 за барель. Ціна з урахуванням транспортування, необхідного буріння сягає $ 15-16 за барель.

Ціни на нафту останнім часом відновили підйом через можливі переговори РФ і ОПЕК щодо скорочення видобутку палива.

Зауважимо, у четвер, 28 січня, глава Міненерго Росії Олександр Новак повідомив, що Росія готова зустрітися з країнами ОПЕК та іншими виробниками щодо питання скорочення обсягів видобутку.

Однак в організації пізніше заявили агентству Bloomberg, що не мають планів щодо переговорів за участі Росії. Інший делегат розповів, що Саудівська Аравія на попередніх зустрічах не пропонувала знизити квоти на 5%, як раніше стверджував російський міністр енергетики Олександр Новак.

Показати ще новини
Радіо NV
X