Міненерго пропонує перестрахуватися і забрати Укргазвидобування у Нафтогазу

23 лютого 2016, 13:13
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Міністерство енергетики та вугільної промисловості запропонувало вивести ПАТ Укргазвидобування із управління НАК Нафтогаз України через ризики судової тяганини із Газпромом в Стокгольмі

Як наголошується, державні пакети деяких активів або їх частина (наприклад, ПАТ Укргазвидобування) можуть бути продані приватним інвесторам для залучення інвестицій в галузь.

Відео дня

Іншим важливим аргументом, чому компанію потрібно вивести із управління Нафтогазу, є відсутність чіткого розуміння розвитку ситуації із судом щодо перегляду контрактів із ВАТ Газпром на транзит газу.

"У разі, якщо рішення суду буде постановлене не на користь НАК Нафтогазу України (зокрема, будуть присуджені багатомільярдні виплати), компанія ризикує втратою низки активів через відповідні позови кредиторів на забезпечення виконання рішення арбітражу", - зазначається у документі.

"Йдеться насамперед про ПАТ Укргазвидобування, яке не захищене чинним законодавством забороною приватизації. Відтак, стратегія Міністерства полягає в тому, аби в будь-якому разі не допустити розвитку такого сценарію", - заявили в Міненерго.

Зауважимо, Укргазвидобування є найбільшою газовидобувною компанією України, яка веде діяльність у 11 регіонах України.

Раніше голова правління Нафтогазу Андрій Коболев виступив за приватизацію Укргазвидобування. Він вважає, що виставити компанію на продаж потрібно не раніше квітня 2017 року. До того часу усі ціни на газ треба вивести на ринковий рівень.

Наразі Нафтогаз має судову тяганини із російським Газпромом щодо контракту про закупівлю газу до осені 2016 року, а за транзитом - у грудні 2016 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X