Пропонує скасувати пільгові 100 кВт-годин. Міненерго представило меморандум щодо «зеленої енергетики» — ЗМІ

24 травня 2020, 21:33

В.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець ініціювала скасування пільгового тарифу на електроенергію за перші 100 кВт-годин для населення з 1 жовтня 2020 року, щоб забезпечити оплату «зеленого тарифу» виробникам сонячних і вітрових електростанцій.

Про те повідомляє Бізнес Цензор з посиланням на свої джерела в Мінекоенерго і проєкт Меморандуму про взаєморозуміння з інвесторами сонячних і вітрових електростанцій, який опинився у розпорядженні редакції.

Відео дня

Документ, зокрема, передбачає збільшення вартості перших ста кіловат для населення — від 90 копійок до 1 гривні 68 копійок.

Від скасування пільгового тарифу для населення з 1 жовтня 2020 року Міненерго розраховувало додатково зібрати з населення на енергоринок 3,1 млрд. грн. У річному обчисленні населення мало б заплатити 11,6 млрд. грн. Таким рішенням Міненерго фактично пропонує зібрати з населення кошти, необхідні для оплати «зеленим». Крім того, додаткові витрати передбачається перекласти на промисловість і підняти тариф Укренерго.

За інформацією Бізнес Цензора, проєкт меморандуму був представлений президенту Володимиру Зеленському, однак він відмовився його затвердити.

Це означає, що Міненерго не змогло домовитися з виробниками «зеленої електроенергії» про умови, що дозволяють подолати кризу в енергетиці. Новий проєкт меморандуму не відповідає початковим обіцянкам Міненерго і передбачає - для виробників сонячної електроенергії зниження тарифу на 15% (замість 25%), а для виробників вітрової електроенергії на 7,5% (замість 12,5%). від реструктуризації «зелених тарифів» для сонячних і вітрових електростанцій держава зможе отримати понад 6,5 мільярдів гривень.

Сектор «зеленої енергетики» виробляє 8% електроенергії, при цьому на частку альтернативної енергетики припадає 26% всіх платежів в системі.

Держава встановила «зелений тариф», передбачаючи компенсацію виробникам «зеленої енергії» законом Про альтернативні джерела енергії. Він становить 4,27 грн. кожен кіловат-годину. В Україні тариф для виробників електроенергії в кілька разів вищий, ніж тариф на звичайну електроенергію і вищий, ніж у всіх інших країнах Європи через що пільгами користуються великі компанії, які є монополістами на ринку електроенергії.

Як повідомлялося, раніше Буславець заявила, що тарифи на е/е для населення у 2020 році підвищувати не будуть.

Показати ще новини
Радіо НВ
X