Рівень тіньової економіки знизився до 10-річного рекорду - міністерство

12 лютого 2019, 10:28

Міністерство економічного розвитку та торгівлі заявило про зниження рівня тіньової економіки в Україні до 32% від офіційного ВВП у січні-вересні 2018 року – на 1 відсотковий пункт менше, ніж в аналогічний період 2017 року.

Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті Мінекономрозвитку за результатами щоквартального звіту Загальні тенденції тіньової економіки в Україні.

За розрахунками міністерства, 32% - найнижчий рівень тіньової економіки за останні 10 років у розрахунку за період 9 місяців кожного року.

Відео дня

"Такий рівень детінізації економіки можна розглядати як один із критеріїв оцінки ефективності впроваджуваних реформ і сприйняття їх суспільством", - вважають у Мінекономрозвитку.

Графік скорочення обсягу тіньової економіки за останні роки, оприлюднений міністерством восени 2018 року:

Міністерство називає три основних фактори, які сприяють поступовій детінізації української економіки.

Перший – це продовження позитивних економічних тенденцій та збереження ознак загальної економічної стабілізації. У цьому ж пункті автори звіту відзначають реалізацію урядом реформ, "спрямованих на підвищення доходів населення та зміцнення інвестиційної складової економічного зростання".

Другий фактор - посилення ринкових тенденцій та поступова оптимізація процесів формування цін на внутрішніх ринках, у тому числі внаслідок демонополізації ринків поряд із впроваджуваною НБУ жорсткою монетарною політикою задля стримування інфляції в межі цільового діапазону.

Третій чинник – "збереження сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні, що засвідчується достатньо високим рівнем ділової активності бізнесу та покращенням очікувань".

При цьому, визнають у Мінекономрозвитку, динаміка детінізації стримується нерозв’язаними проблемами, які негативно позначаються на розвитку економіки країни в цілому. "Це, зокрема, наявність непідконтрольних владі територій, утворених у ході військової агресії на Сході країни", - йдеться у повідомленні.

Редактор: Інна Семенова
Показати ще новини
Радіо NV
X