Мінекономрозвитку відзвітувало про експорт товарів у січні та назвало торгового партнера №1. Інфографіка

26 березня 2016, 17:35
2192
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Мінекономрозвитку відзвітувало про експорт товарів у січні та назвало торгового партнера №1. Інфографіка - фото

Обсяги експорту соняшникової олії в січні зросли на $19 мільйонів

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) опублікувало інфографіку, в якій проілюструвало статистику експорту товарів з України у січні 2016 року

Як йдеться у повідомленні відомства у Facebook, експорт товарів з України у січні склав $2 мільярди. Порівняно з аналогічним періодом 2015 року, він скоротився майже на 32%.

"Основними причинами падіння експорту у січні стало обмеження Росією транзиту її територією при постачанні українських товарів до інших країн та російське ембарго на українські товари", - пояснили у МЕРТ.


Фото: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України via FacebookФото: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України via Facebook


Серед українських товарів, які найбільше продають за кордоном - продукція харчової, металургійної та машинобудівної промисловості. Лідером залишається соняшникова олія, обсяги експорту якої зросли на $19 мільйонів.

Згідно з інфографікою, найбільший негативний вклад у динаміку експорту товарів в січні цього року внесли Дніпропетровська, Донецька та Запорізька області. "Позитивним є відновлення виробництва у Луганській області: експорт області збільшився з 5,7 млн доларів у січні 2015 до 28,1 млн доларів у січні 2016 року", - додали у МЕРТ.

Наголошується, що торговим партнером України №1 є Європейський союз, на який припадає майже половина українського експорту. На країни СНД припадає близько 12%.


Фото: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України via FacebookФото: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України via FacebookФото: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України via FacebookФото: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України via FacebookФото: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України via FacebookФото: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України via Facebook


Раніше повідомлялося, що в лютому цього року експорт українських зернових збільшився. Але це навряд чи стане тенденцією. Більше того, загальний обсяг експорту зернових може скоротитися.

НВ

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

Вчора, 19:42

thumb img
З політичною метою. Рева звинуватив облгази у “донамалюванні” заборгованості українців
7173
Економіка

Вчора, 09:30

thumb img
СВОП Зеленського. Чому зростає ймовірність дефолту України
4569
Економіка

Сьогодні, 06:44

thumb img
Угорщина домовилася з Росією про постачання газу в обхід України
3743

Головне

Події

Сьогодні, 07:15

thumb img
У зоні ООС загинув один військовий, троє поранені
Політика

Сьогодні, 14:18

thumb img
У Батьківщині прокоментували готовність Бойка до коаліції з Тимошенко
Події

Сьогодні, 20:54

thumb img
Черніговом пронісся буревій: вирвано з коренем дерева та зірвано дахи