Мінекономрозвитку запропонувало узаконити криптовалюти

25 жовтня 2018, 18:05

Міністерство економічного розвитку і торгівлі ініціює прийняття Концепції державної політики у сфері віртуальних активів і криптовалют.

Про це повідомили у прес-службі Мінекономрозвитку.

Концепція пропонує на законодавчому рівні визначення основних термінів, що стосуються віртуальних активів, таких як віртуальна валюта (криптовалюта), віртуальні активи, ICO/ITO, майнінг, смарт-контракт, токен.

Відео дня

Концепцію планують реалізувати до 2021 року в два етапи.

Так, на першому етапі у 2018-2019 роках передбачено визначення правового статусу криптовалют; визнання суб’єктів господарювання, що надають послуги з обміну криптовалют на фіатні валюти (традиційні валюти) і навпаки; моніторинг та аналіз проблем і тенденцій розвитку ринку віртуальних активів та віртуальних валют з метою вироблення пропозицій щодо вдосконалення регуляторної політики.

На другому етапі у 2020-2021 роках передбачено визнання провайдерів гаманців-зберігачів віртуальних валют (особи, які надають послуги для захисту приватних криптографічних ключів від імені своїх клієнтів, для зберігання та передачі віртуальних валют) суб’єктами первинного фінансового моніторингу; розробка спеціальних законодавчих актів щодо врегулювання використання віртуальних активів, смарт-контрактів та токенів (цифрова одиниця обліку в рамках розподіленого реєстру записів у формі даних, який має криптографічний захист, що може використовуватися для посвідчення наявності прав на об'єкти цивільного права та зобов'язальні відносини), проведення ICO/ITO.

Передбачається, що реалізація Концепції дозволить захистити права споживачів в цій сфері і юридично класифікувати діяльність.

Також учасники ринку отримають можливість користуватися банківськими послугами, офіційно залучати іноземні інвестиції, проводити ICO/ITO як українські компанії, укладати смарт-контракти та здійснювати бартерні операції з обміну товарів (послуг) на віртуальні валюти.

Реалізація Концепції також дозволить гармонізувати законодавство України в сфері віртуальних валют до законодавства ЄС.

Нагадаємо, що в Україні статус криптовалют зараз законодавчо не врегульовано. Раніше низка народних депутатів запропонували Верховній Раді легалізувати оборот криптовалют в Україні, зареєструвавши два законопроекти - №7183 і №7183-1.

Втім, регулятор - Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку відмовилася підтримати ці законопроекти в тому вигляді, в якому вони були подані. Комісія звертає увагу на неприпустимість використання терміну "криптовалюта", оскільки за своєю суттю це поняття є результатом фінансового інжинірингу, а не "валютою".

У серпні, стало відомо, що в Україні готують податки на криптовалюта.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X