Мінекономіки знайшло заміну відомству Владислава Каськіва - Перша шпальта

28 серпня 2015, 17:42
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
На зміну скандально відомому Держінвесту, який відзначився тим, що залучив до проекту будівництва LNG-термінала сумнівну компанію на чолі з лижним інструктором, прийде нова структура – Агентство із залучення інвестицій, що працює за методом «єдиного вікна»

Про те, чим воно відрізнятиметься від ліквідованого відомства, яке очолював Владислав Каськів, розповіла заступник міністра економіки Юлія Ковалів в ексклюзивному інтерв'ю програмі Перша шпальта (ПШ) на каналі UA: Перший, партнером якої виступає НВ.

Відео дня


«Це буде «єдине вікно», яке буде інформувати інвесторів і координувати роботу з ними, допомагаючи вести бізнес в Україні», – заявила Ковалів. За її словами, на допомогу інвесторам буде створений інтернет-портал, на якому протягом десяти хвилин можна буде дізнатися, як приїхати в країну, потрібна чи не потрібна віза, інформацію про податкову систему, про те, які великі міжнародні компанії вже працюють в країні.

Крім того, значну роль у залученні інвесторів нинішній уряд відводить не центральним органам влади, а регіонам. «Кожен регіон наразі бореться за кожен долар інвестицій у свою інфраструктуру», – говорить Ковалів. І Мінекономіки допомагає місцевим органам влади правильно налагодити зв'язки з інвесторами.

Необхідність цілеспрямованої роботи із залучення інвестицій очевидна. За минулий рік обсяг прямих іноземних інвестицій скоротився з $57,3 до $45,9 млрд.

Відтік коштів з країни пояснюється тим, що їх виводили фінансово-промислові групи, у тому числі пов'язані з попередньою владою, пояснює виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

Це, за його словами, грає на руку Росії. «Путін спеціально розв'язав війну, щоб отримати ті економічні результати, які ми зараз маємо. Щоб дестабілізувати ситуацію і зробити Україну максимально непривабливою для інвесторів», - говорить експерт.

Також у програмі дивіться спецрепортаж ПШ про те, як в країні було припинено схему тіньового обороту коштів з використанням «сміттєвих акцій» на суму 400 млрд грн.

Завершує випуск спеціальний кореспондент ПШ Майкл Щур з новою рубрикою Хто тут Базікало, в якій він аналізує, наскільки чиновники виконують свої обіцянки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X