Мінекономіки зберегло прогноз падіння ВВП України. Припускають погіршення в разі другого жорсткого карантину

5 листопада 2020, 13:23

У разі введення в Україні повторного жорсткого карантину в Мінекономіки припускають падіння ВВП на рівні 5,6%.

Міністерство розвитку економіки залишив незмінним прогноз падіння ВВП за підсумками 2020 року - на рівні 4,8%, а також прогноз зниження ВВП в четвертому кварталі на 3%. Про це йдеться в Огляді економічної активності розміщеному на сайті відомства.

Відео дня

У відомстві підкреслили, що відповідні прогнози зберігаються за умови, що ситуація з рівнем захворюваності до кінця року як в Україні, так і в світі значно не погіршиться, а на значній частині території України не буде встановлено жорсткий тривалий карантин.

У той же час за умови тривалого локдауна в Україні та світі падіння ВВП в четвертому кварталі може виявитися значно гірше прогнозного і скласти 6% в річному вимірі. В таких умовах за підсумками року падіння економіки України може скласти 5,6%.

За даними міністерства, за підсумками третього кварталу 2020 року, міністерство оцінює падіння ВВП на рівні 3,6% до аналогічного періоду 2019 року. З початку року по вересень падіння склало 5,5% в річному вимірі.

"За підсумками дев'яти місяців 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва (СІП) сповільнилося і склало 6,2% (6,5% за вісім місяців 2020 року). Відповідно зменшення обсягів ВВП Мінекономіки оцінює на рівні 5,5% (на рівні 3, 6% в третьому кварталі 2020 року) ", - відзначили в Мінекономіки.

Відзначається, що раніше за підсумками дев'яти місяців 2020 року очікувалося падіння ВВП на 6,5% в річному вимірі.

Також у відомстві підкреслили, що окремим фактором впливу на ВВП до кінця року є спадна динаміка в сільському господарстві, в тому числі в рослинництві, на тлі низького врожаю зернових і олійних культур, а також овочів і фруктів.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд прогнозує, що ВВП України в 2020 році скоротиться на 7,2% . При цьому, фонд очікує, що в 2021 році зростання української економіки становитиме збільшиться на 3%.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X