ВВП України скоротився на 5,9% за п’ять місяців — Мінекономіки

9 липня 2020, 13:52

За уточненими даними Держстату, які наводить Мінекономіки, в першому кварталі 2020 року падіння ВВП України склало 1,3%.

Реальний ВВП України скоротився на 5,9% за перші п'ять місяців 2020 року, повідомляється в огляді економічної активності, опублікованому Міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Відео дня

"Негативний вплив поширення в світі COVID-19 і дія стримуючих факторів, що склалися в попередніх періодах, стримували розвиток більшості видів економічної діяльності. За підсумками січня-травня 2020 року скорочення обсягів ВВП оцінено Мінекономіки на рівні 5,9%", - говориться в звіті .

За підсумками 5 місяців року скорочення зведеного індексу виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності склало 7,3% в порівнянні з падінням на 6,7% в січні-квітні і 3,8% в першому кварталі року.

Відзначається, що в травні результати діяльності більшості видів економічної діяльності уповільнили темпи падіння на тлі пом'якшення карантинних обмежень в травні.

Про сповільнення темпів падіння свідчить, зокрема, зростання індексу очікувань ділової активності, який розраховує Національний банк. У травні індекс виріс до 37 пукнтів (в квітні він становив 29,9). Водночас, показник нижче 50 пунктів говорить про досить песимістичних настроїв бізнесу.

Ослаблення карантину сповільнило падіння виробництва в промисловості до -12,2% в травні, (в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року), з - 16,2% в квітні (у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року).

Також уповільнення падіння відбулося в сегменті поставок електроенергії і газу (до - 1,9% в травні, з - 7,2% в квітні, в добувній промисловості (до - 8,9% з -11,2%) та переробної (до - 15,6% з - 20,2%).

Нагадаємо, що згідно з прогнозом Національного банку України, за підсумками року ВВП України може впасти сильніше, ніж на прогнозовані раніше 5%.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X