У Мінекономіки заявили, що Україна може піднятися на 10−20 позицій в рейтингу Doing Business 2021

16 липня 2020, 15:43

За попередніми підрахунками Міністерства розвитку економіки, Україна може піднятися на 10−20 позицій в рейтингу Doing Business 2021.

Україна може поліпшити свої позиції і піднятися на 10-20 сходинок в рейтингу Doing Business 2021, який характеризує легкість ведення бізнесу в країні. Про це з посиланням на попередні підрахунки повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Відео дня

У відомстві нагадали, що в торішньому рейтингу Україна посіла 64 позицію серед 190 країн-учасниць. Рейтинг складається фахівцями Світового банку.

У відомстві нагадали, що щорічно протягом програмного періоду, який триває з травня по травень, експерти Світового банку визначають рейтинг країн по 10 індикаторами.

Мінекономіки провело власний попередній аналіз по кожному з 10 показників, щоб визначити можливу позицію України в рейтингу 2021 року.

За словами міністра економіки Ігоря Петрашко, в трійку найрезультативніших оновлень входять:

  • сфера захисту міноритарних інвесторів від зловживань з боку власників контрольних пакетів акцій (може поліпшити рейтинг України за відповідним компоненту на 50 позицій);
  • істотне спрощення реєстрації ТОВ (може поліпшити рейтинг України на 15 позицій);
  • прогрес у спрощенні процедури оформлення банкрутства (Мінекономіки розраховує на 60 додаткових ступенів за цим показником).

За словами Петрашка, на позиції в рейтингу можуть позитивно вплинути зміни в отриманні дозволів на будівництво. Зокрема, мова йде про скасування пайового внеску при будівництві промислових об'єктів, здешевлення підключення до електричних мереж в середньому на 18,9% по всій країні, дерегуляційні зміни в адмініструванні податків і скорочення часу торгових операцій як для експортерів, так і для імпортерів.

Однак, підрахунки експертів Мінекономіки не беруть до уваги зміна позицій інших країн в рейтингу Doing Business, а також нинішні планові поновлення критеріїв оцінки ключових показників, від яких також залежить динаміка просування України.

Раніше в Мінекономіки прогнозували, що українська економіка відновить зростання в кінці року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X