Мінекономіки Росії дало невтішний прогноз для країни при ціні нафти в $40

26 серпня 2015, 07:51
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Міністерство економічного розвитку Росії допустило збереження ціни на барель нафти Brent на рівні $40 протягом найближчих трьох років та рецесію в російській економіці на весь цей термін

Про це йдеться в підготовленому відомством оновленому консервативному варіанті макроекономічного прогнозу, пишуть Ведомости.

Водночас базовий варіант прогнозу передбачає, що ціни на нафту піднімуться до $55-60 в 2016-2018 роках. За даними одного з чиновників відомства, у цьому разі міністерство бачить шанс на пробудження інвестиційної активності, яка зараз перебуває практично на нулі через кризу.

Відео дня

При $40 за барель падіння інвестицій у капітальні вкладення триватиме аж до 2018 року. У цьому разі рецесія не зупиниться, курс долара триматиметься вище 75 рублів (78 рублів до 2018 року), а інфляція розженеться до 8,8% і 7% в 2016 і 2017 роках. За такого розвитку подій чиновник рекомендує росіянам "змиритися" з падінням реальних доходів до 2017 року і зниженням обсягів роздрібної торгівлі.

Поки в уряді РФ немає єдиної думки з питання про те, який з варіантів найбільш реалістичний. У бесіді з Відомостями чиновники відзначають, що зараз барель Brent вже коштує близько $40, і розраховувати доходи бюджету на наступний рік логічно з цієї суми.

Як повідомлялося, на тлі падіння світових цін на нафту у Росії курс долара виріс до 70 рублів. Напередодні невелике здорожчання нафти призвело до зниження курсу відразу до 69,14.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X