Мінекономіки погіршило прогноз падіння ВВП в першому кварталі. Все через локдаун

11 січня 2021, 14:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В Минэкономики прогнозируют, что экономика выйдет на позитивную динамику уже со второго квартала и до конца 2021 года.

Міністерство розвитку економіки прогнозує падіння валового внутрішнього продукту України (ВВП) за підсумками січня-березня 2021 року до 3%. Про це йдеться в Огляді економічної активності.

Відео дня

До прийняття рішення про карантин вихідного дня в листопаді 2020 року і введення чергового локдауна в січні 2021-го Мінекономіки прогнозувало незначне зростання ВВП в першому кварталі 2021 року.

Однак, з урахуванням скорочення запасу міцності більшості ЗЕД (особливо сфери послуг) і виснаженості економіки постійними коливаннями і змінами умов роботи в 2020 році, «очевидним є падіння ВВП за підсумками першого кварталу 2021 року, яке може досягти 3%», йдеться в документі.

«Ситуація з рівнем захворюваності в Україні свідчить, що продовження карантинних обмежень в першому кварталі 2021 року зі жорсткими обмеженнями в січні є неминучим», — вказало міністерство.

Також у відомстві застерегли, що ризик наступної хвилі пандемії все ще залишається високим, що може привести посилення карантинних обмежень як в Україні, так і в світі.

У той же час, у разі якщо ситуація із захворюваністю на COVID-19 не погіршиться, в Мінекономіки очікують відновлення зростання економіки з другого кварталу і до кінця 2021 року.

Нагадаємо, що з 8 січня в Україні почали діяти посилені карантинні обмеження, які триватимуть до 24 січня. На період локдауну заборонена робота кафе, ресторанів і барів (крім доставки і на винос), магазинів непродовольчих товарів, кінотеатрів, фітнес-клубів, спортзалів, театрів і ТРЦ і навчальних закладів, крім дитячих садків. Також заборонено проведення масових заходів.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X