Ніби й не було ніякої кризи. У Мінекономіки розраховують залучити $5 млрд інвестицій за рік

18 березня 2021, 17:24

У Міністерстві економіки сподіваються, що в 2021 році Україна зможе залучити $ 5 млрд інвестицій. Про це заявила заступник міністра економрозвитку Ірина Новікова під час Всеукраїнського форуму Україна 30.

«Цей рік повинен стати більш активним в плані інвестицій, ми бачимо зацікавленість. Є оптимістична надія на $5 млрд», - сказала Новикова.

За словами Новікової, для досягнення цієї позначки Мінекономіки планує використовувати механізми державно-приватного партнерства і концесії. Зокрема, в бліжайгій рік планується концесія порту Чорноморськ, Чорноморської поромної переправи, першого терміналу і контейнерного терміналу в порту, а також семи залізничних станцій, які готує Укрзалізниця.

Відео дня

Також представниця Мінекономіки підкреслила важливість прийнятого в грудні минулого року закону про «інвестнянь», до якого міністерство почало готувати підзаконні нормативно-правові акти. Новикова додала, що нормативну базу Мінекономіки планує завершити в червні-липні цього року.

Водночас глава Dragon Capital (власник медіахолдингу Медіа-ДК, куди входить журнал, сайт і радіо НВ) Томаш Фіала назвав плани міністерства залучити $5 млрд інвестицій у 2021 році «оптимістичними».

Нагадаємо, що за даними інвестиційної компанії Horizon Capital, 2020 рік став найгіршим для України за показником чистих прямих іноземних інвестицій. У компанії відзначили, що в кращому випадку країна не отримала приплив інвестицій торік.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X