Меморандум з Мінекономіки. Експортно-імпортний банк США профінансує експорт в Україну на $3 млрд

1 вересня 2021, 16:16

Експортно-імпортний банк США та українське Міністерство економіки підписали меморандум, який передбачає виділення гарантій на операції з експорту на суму в $3 млрд.

Міністерство економіки України та експортно-імпортний банк США (Exim Bank) підписали Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає виділення американським держбанком гарантій на $3 млрд на операції з експорту в Україну товарів і послуг.

Відео дня

Про це повідомляється на сайті Мінекономіки.

Планується, що Мінекономіки і американський банк оброблять варіанти використання середньострокових і довгострокових гарантій, а також прямих позик для фінансування експорту США в Україні.

«Ми сподіваємося, що зможемо реалізувати проєкти на загальну суму, яка буде значно більше, ніж зазначені $3 млрд", - зазначив міністр економіки Олексій Любченко.

Також міністр підкреслив, що для України є стратегічно важливим перетворити співпрацю з американським банком в одну з опор трансформації України і посилити співпрацю як з фінансовими інститутами ЄС, так і з міжнародними фінансовими інститутами.

На початковому етапі Ексімбанк і Мінекономіки розглядають проекти в сфері безпеки, економічної трансформації, інфраструктури і декарбонізації.

Експортно-імпортний банк США - державний спеціалізований банк, створений в 1934 році. Головним завданням банку є сприяння експорту американських товарів шляхом надання позик іноземним імпортерам та гарантій американським комерційним банкам за зовнішніми позиками.

Раніше повідомлялося, що НАЕК Енергоатом і Westinghouse electric підписали меморандум про спільне будівництво енергоблоку Хмельницької АЕС як пілотного проєкту, а надалі - ще чотирьох блоків за американською технологією на загальну суму до $30 млрд.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X