Мінекономіки буде переучувати безробітних на айтішників

20 січня 2021, 19:35
Навчати IT-спеціальностей будуть коштом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Мінекономіки спільно з Мінцифри і Державним центром зайнятості в рамках експерименту будуть навчати безробітних в Києві IT-спеціальностей. Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства цифрової трансформації.

Відео дня

Відповідна постанова Кабінет міністрів схвалив на засіданні 20 січня.

У пресслужбі Мінекономіки додали, що при успішному завершенні експерименту, планується його планують розширити і на інші міста України.

Навчання буде проводитися за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Відзначається, що кошти Фонду можуть використовуватися, в тому числі і неформальними навчальними закладами: IT-академіями, IT-курсами та іншими організаціями, які готують кваліфікованих IT-фахівців, але не мають ліцензій, сертифікатів і акредитації.

Відбором навчальних закладів та учасників з числа зареєстрованих безробітних для участі в експерименті будуть займатися спеціально створені комісії.

Також в Мінекономіки додали, що навчання не може тривати більше 6 місяців. Після його успішного завершення, роботодавець зобов’язаний працевлаштувати безробітного мінімум на рік зі встановленою заробітною платою в розмірі не менше двох мінімальних зарплат.

Раніше повідомлялося, що розробку сайтів в Україні можуть звільнити від сплати ПДВ у разі передачі замовнику майнових прав інтелектуальної власності.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X