Мін’юст зібрався запровадити миттєвий он-лайн арешт банківських рахунків

16 листопада 2017, 20:19
Міністерство юстиції виступає за запровадження на законодавчому рівні системи електронного арешту коштів боржників на банківських рахунках за досвідом Хорватії

Про це повідомляє прес-служба міністерства

На переконання Мінюсту, введення електронного арешту банківських рахунків суттєво сприятиме покращенню ситуації з виконанням судових рішень.

Відео дня

"Це стало можливим завдяки тому, що Фінансове агентство, яке є провідною хорватською компанією у сфері фінансового посередництва, має можливість надавати банкам електронне розпорядження щодо блокування коштів протягом 60 хвилин. Так як сам процес відбувається протягом декількох хвилин, у боржника немає можливості вивести кошти з рахунків", - пояснив директор департаменту з питань правосуддя та національної безпеки Мінюсту Олександр Олійник.

"Адже незважаючи на те, що в рамках реформи примусового виконання рішень встановлено чіткі та максимально короткі строки вчинення виконавчих дій, постанови про арешт коштів боржника все одно скеровуються виконавцями в банківські установи поштою або доставляються особисто. А це займає час та може призвести до виведення коштів з рахунків боржником", - зазначив у свою чергу заступник міністра Сергій Шкляр.

Нагадаємо, що для ефективного виконання судових рішень в Україні було запроваджено інститут приватних виконавців.

Показати ще новини
Радіо НВ
X