Мін'юст взявся за рейдерів

5 липня 2016, 18:41
За півроку роботи Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції допомогла бізнесу врятувати 125 млрд гривень

Про це 5 липня на прес-конференції заявив міністр юстиції Павло Петренко.

"На сьогоднішній день врятовано від незаконного захоплення майна на суму понад 125 млрд гривень. А це практично бюджет Пенсійного фонду України", – сказав він.

Відео дня

За словами міністра, з початку цього року скарги у сфері держреєстрації розглядаються за спрощеною процедурою. Він пояснив, що порівняно зі старими процедурами, коли інвестору потрібно було звернутися до суду і мінімум рік доводити своє законне право на майно, зараз це відбувається протягом двох тижнів з моменту подання скарги.

НВ Бізнес Петренко розповів, що максимальний термін розгляду скарги для компаній становить 30 днів. Але це з урахуванням, що справа складна, а в середньому процедура займає два тижні.

За словами Петренка, рейдери намагалися незаконно заволодіти майном транснаціональної компанії Bunge.

Директор юридичного департаменту корпорації Bunge Олег Бігдан заявив, що 2 елеватори компанії у Вінницькій області (смт Тростянець та село Демківка), які перебувають у їхній власності вже 5 років, зазнали атаки рейдерів.

"У модернізацію і приведення до міжнародних стандартів в об'єкти було інвестовано $2,5 млн. Зараз ринкова вартість цих майданчиків від $3-4 млн", – розповів він НВ Бізнес.

Про те, в чиїх інтересах проводилося рейдерське захоплення, Бігдан уточнити відмовився.

Міністр юстиції розповів, що реєстратор, який проводив незаконні дії з майном Bunge – якийсь Спиридонов з Тульчинського комунального підприємства Бюро технічної інвентаризації. І він рішенням комісії вже виключений з реєстру, а всі його дії скасовані.

"Мін'юст щодо кейсу Bunge звернеться в НАБУ для проведення розслідування, тому що сам по собі реєстратор – це лише дрібний виконавець і за ним стоїть хтось, хто хотів привласнити 2 великих елеватори, що належать іноземній компанії", – сказав Петренко НВ Бізнес.

Думки юристів щодо нової комісії відрізняються. Так, на думку партнера юридичної компанії AiGLawFirm Тетяни Кузьменко, її створення це позитивний крок для бізнесу. Діяльність комісії, каже вона, спрямована на забезпечення безпеки державних реєстрів, доступ до яких під виглядом, наприклад, нотаріуса можуть отримати рейдери.

Кузьменко також пояснює, що оскарження незаконних дій держреєстраторів у судах може тривати роками – то у реєстратора немає часу прийти в суд, а то друга сторона, яка не зацікавлена у скасуванні дії, максимально затягує процес.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Безумовно, в деяких випадках це набагато швидше, ніж судовий шлях вирішення питань, продовжує старший партнер юридичної фірми Ільяшев і партнери Роман Марченко. Тобто виправити якусь помилку таким шляхом можна значно швидше.

Але найголовніший ризик, за словами Марченко, пов'язаний з корупцією.

"Це палиця на два кінці. З одного боку, комісія може допомогти при певних незаконних діях. А якщо люди законно намагаються щось робити стосовно порушників і намагаються це виправити, а комісія або не до кінця розібравшись, або з урахуванням корупційної складової, скасовує законну дію реєстратора. Людина вимушена звертатися в суд і проходити всі кола пекла", – підсумовує Марченко.

Показати ще новини
Радіо NV
X