Я поки не вважаю, що ситуація в економіці критична — ексміністр економіки Милованов

2 грудня 2020, 12:28

В Україні зараз досить стабільна макроекономічна ситуація і великий запас міцності.

Таку думку ексміністр економіки, радник голови Офісу президента Тимофій Милованов висловив в інтерв'ю Lb.ua.

«У нас достатньо стабільна макроекономічна ситуація. Ми багато сперечалися з рядом людей в Кабміні  першому уряді), в Офісі президента про те, що все розвалиться (без грошей МВФ, - ред). Я кажу: не розвалиться. У нас досить великий запас макроекономічної міцності. На рік або місяців вісім. Звичайно, це не скасовує проблему. Це не говорить про те, що можна розслабитися. Треба і кінець року профінансувати. Але це кропітка робота Міністерства фінансів. Багато що залежить від того, наскільки спокійно ми пройдемо нинішній етап. І що будемо робити навесні, після ковіду», - зазначив він.

Відео дня

Милованов вважає, що сценарій дефолту розглядати не варто «навіть близько».

«Як це робити? Через які інструменти? До дефолту ще дожити треба. Ми якраз з Сергієм Ніколайчуком, це макроекономіст, працював у Нацбанку, обговорювали, що аналітика за міжнародними та українськами ринками відрізняється. Міжнародні ставлять оптимістичні прогнози по Україні, а внутрішні повзуть вниз. Це такий ефект. Я не кажу, правильний він чи ні. Але ринки зсередини зазвичай більш негативні. Подивимося. Я поки не вважаю, що ситуація критична. Її треба відпрацювати, але вона не критична, - заявив ексміністр.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що через недовиконання плану по запозиченнях фіскальний розрив в цьому році складе 3 млрд доларів. Україна, зокрема, планувала до кінця року отримати ще два транші від Міжнародного валютного фонду по $700 млн. Марченко прогнозує, що кошти надійдуть в наступному році.

За січень-листопад державний бюджет був виконаний з дефіцитом в розмірі на 117,2 млрд грн, в тому числі загальний фонд - з дефіцитом в сумі 130,7 млрд грн при плановому дефіциті звітного періоду в розмірі 236,9 млрд гривень.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X