Ми б хотіли побачити більш стійке оздоровлення української економіки - МВФ

27 вересня 2016, 17:53
1222
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Ми б хотіли побачити більш стійке оздоровлення української економіки - МВФ - фото

Для подальшого фінансування - четвертого траншу, на який українська сторона претендує ще у листопаді 2016 року - влада, за словами Вашера, має виконати свої обіцянки

Не зважаючи на стабілізацію та конкурентоспроможність української економіки, влада має покращити бізнес-клімат та посилити боротьбу із корупцією для швидшого відновлення рівня життя українців

Про це заявив голова регіонального представництва МВФ Жером Ваше.

"Ми б хотіли побачити більш стійке оздоровлення української економіки", - сказав він, говорячи про подальшу співпрацю МВФ і України в рамках програми оздоровлення EFF.

Як пояснив Ваше, позитивне рішення про надання третього траншу фінансової допомоги було прийнято з урахуванням усіх змін, які відбулися в країні протягом останнього року, а не кількох тижнів, як прийнято думати.

Він зауважив, що не зважаючи на тривалу паузу між траншами, аналіз реформ дозволяє зробити висновки, що економіка країни має стабільний, хоча і помірний ріст у розмірі близько 1,5%, що збігається із прогнозом МВФ. По-друге, враховуючи, що бюджетні надходження країни перевищують очікування, МВФ зробив висновки, що не зважаючи на деякі дебати наприкінці 2015 року, бюджет на поточний рік був все ж таки прийнятий із урахуванням правильної фіскальної політики. МВФ також зважив на реформи в енергетичному секторі.

"Наразі Нафтогаз практично працює в нуль (у попередні роки його діяльність була збитковою - НВ), що є важливим досягненням, особливо для бюджету", - каже Ваше.

Також досягненням є те, що українці почали менше споживати газу, його використання стало більш економним і обдуманим.

Для подальшого фінансування - четвертого траншу, на який українська сторона претендує ще у листопаді 2016 року - влада, за словами Ваше, має виконати свої обіцянки.

Так, наприклад, не зважаючи на суттєве очищення фінансової системи і структурні зміни центрального банку, МВФ очікує подальшого укріплення фінансового сектору, зокрема суттєвої докапіталізації банків. Від НБУ МВФ очікує укріплення контролю і регулювання. Також, за словами Ваше, українська влада дала ряд обіцянок щодо продовження у найближчі місяці реформи по фіскальним аспектам та моніторингу.

"Важливо продовжувати реформи в енергетичному секторі. І ми знаємо про зворотню сторону цього процесу", - каже Ваше.

В цілому ж МВФ, за його словами, буде підтримувати дії влади направлені на стабільний, а не циклічний ріст економіки. Різке зростання економіки, може зумовити владу припинити докладати зусилля для структурних реформ, реального покращення бізнес-клімату і боротьбу із корупцією.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

Вчора, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
8794
Економіка

Вчора, 09:00

thumb img
Зеленський слабко орієнтується в політиці. Це дуже ризиковано – Томаш Фіала
3663
Події

Сьогодні, 18:31

thumb img
Принципи перших. П'ять надихаючих історій відомих українок – про те, як досягти успіху
2636

Головне

Футбол

Сьогодні, 02:17

thumb img
Давайте натуралізуєм Родрігеса. Реакція соцмереж на драматичну перемогу збірної України над Люксембургом
Погляди

Сьогодні, 21:10

thumb img
26 березня: Вороги народу по-американськи
Футбол

Сьогодні, 19:18

thumb img
Федерація футболу Люксембургу опротестує результат матчу проти України через Мораеса