МЕРТ запропонував звільнити забудовників від сплати пайової участі

31 січня 2017, 14:21
Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) пропонує з метою поліпшення інвестиційного клімату скасувати законодавчу норму, що зобов'язує замовника будівництва платити до місцевих бюджетів пайову участь на розвиток інфраструктури

Проект відповідного законопроекту Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні оприлюднений на веб-сайті міністерства, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Незважаючи на зменшення надходжень до місцевих бюджетів на суму до 800 млн грн на рік (або на 0,26% за підсумками 2015 року) при скасуванні пайової участі, витрати бізнесу скоротяться майже вдвічі – до 2,056 млрд грн в рік. Крім того, наслідком скасування пайової участі стане здешевлення 1 кв. м житлової площі для фізосіб, оскільки очікується зниження собівартості 1 кв. м нового житла на суму до 271,39 грн", - пояснюється в аналізі регуляторного впливу документа.

У ньому також підкреслюється, що пайова участь фактично виступає податком на інвестиційну діяльність і не має чіткого цільового характеру (сплачені кошти не обов'язково йдуть на інфраструктуру), а оплата вартості приєднання до інженерних мереж сплачується замовником окремо від пайового внеску.

Крім того, у МЕРТ відзначають значні можливості для зловживань при адмініструванні пайової участі через складний механізм його розрахунку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X