МЕРТ очікує посилення торговельної агресії РФ проти України - Микольська

4 липня 2016, 19:08
МЕРТ очікував на посилення санкцій, тому завчасно прораховували можливі контрміри. Надалі в міністерстві очікують лише посилення торговельної агресії РФ проти України. МЕРТ підозрює, що подібні санкції можуть бути застосовані і щодо інших країн

Про це заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська сказала на брифінгу щодо ситуації з транзитом через РФ, коментуючи санкції Російської Федерації.

Відео дня

Наталія Микольська зазначила, що наразі мова йде про де-факто зупинку поставок товарів до Казахстану і Киргизтану. Оскільки 98% експорту в Казахстан здійснюються сухопутним шляхом, це сума товарів на $622 млн, Киргизтан - 93,3%, або $70 млн

За словами Микольської, станом на 16-ту годину на пропускних пунктах українські вантажі вільно пропускали до Росії. Очевидно, офіційно розпорядження Путіна ще не дійшло до митниці.

Вона нагадала, що ситуація подібна до тієї, що спостерігалася раніше. Тоді українські вантажі також пропускалися, а потім там утримувалися. Тож МЕРТ радить експортерам тимчасово утриматися від поставок товарів.

Пакет документів щодо заходів у відповідь готовий, і сьогодні на Урядовій нараді обговорювалися і фіналізуються. Наперед Микольська не озвучила санкції, але запевнила, що вони будуть адекватні шкоді, яка завдається Україні. Збитки України від санкцій вона наразі не готова озвучити.

Враховуючи фактори сезонності, світову коньюктуру на ціни і раніше запроваджені санкції, експорт українських товарів до Казахстану за січень-квітень 2016 по відношенню до аналогічного періоду 2015 року скоротився на 47,9%, до Киргизтану - на 70%, Азербайджан - 53%, Туркменістану - на 44%, Узбекистану - 35%.

Зазначимо, що США та ЄС продовжили санкції проти РФ. Таким чином Російська Федерація відповіла на санкції проти себе.

Нагадаємо, 3 червня РФ оприлюднила укази президента Володимира Путіна, які вводять додаткові обмеження щодо транзиту українських товарів до Казахстану і Киргизії. Також під обмеження потрапив транзит товарів з США, ЄС, Канади та Норвегії.

Згодом, перший віце-прем'єр міністр України Степан Кубів під час погоджувальної ради Верховної Ради повідомив, що Україна планує дзеркальні санкції щодо Росії.

Показати ще новини
Радіо NV
X