Меркель прокоментувала перспективи транзиту газу через Україну після запуску Північного потоку-2

18 травня 2018, 17:06

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Берлін врахує інтереси України після запуску газопроводу Північний потік-2, повідомляє DW.

Під час переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним Меркель заявила, Берлін сприятиме тому, щоб Україна після запуску газопроводу Північний потік-2 зберегла за собою роль транзитера російського газу до Європейського Союзу.

Відео дня

Путін в свою чергу також заявив, що транзит газу через Україну в ЄС після запуску Північного потоку-2 триватиме, але в тому випадку, якщо поставки "виявляться економічно обґрунтованими і доцільними".

Зазначимо, що США та країни Східної Європи є послідовними противниками будівництва Північного потоку - 2, вони вважають, що його реалізація призведе до фактичного знищення української газотранспортної системи і посилення позицій РФ на газовому ринку ЄС.

Дивіться також


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 пройде уздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Показати ще новини
Радіо НВ
X