Компаніям колишніх власників банків-банкрутів можуть заборонити брати участь у приватизації та держзакупівлях — меморандум із МВФ

24 листопада 2021, 21:11

У меморандумі з МВФ йдеться, що компаніям колишніх власників банків-банкрутів можуть заборонити брати участь у держзакупівлях та приватизації, поки вони не погасять борги перед Фондом гарантування вкладів.

Україна має намір заборонити колишнім власникам збанкрутілих банків брати участь у державних закупівлях та приватизації доти, доки вони не вживуть заходів для погашення своїх боргів перед Фондом гарантування вкладів фізосіб. Про це йдеться у тексті меморандуму з МВФ.

Відео дня

« Ми визначимо конкретні заходи, які можна вжити для припинення ведення бізнесу між державою та колишніми власниками збанкрутілих банків, поки останні не вживуть кроків щодо погашення своїх боргів перед ФГВФО», — йдеться у меморандумі.

Зокрема, йдеться про заборону колишнім власникам банків-банкрутів, пов'язаним з ними особам та суб'єктам господарювання, які вони контролюють, брати участь у держзакупівлях та приватизації у разі наявності юридично підтверджених боргів перед Фондом гарантування.

Також згідно з документом Україна бере зобов'язання посилити роботу щодо повернення активів колишніми власниками та пов'язаними сторонами збанкрутілих банків. Зазначається, що це знизить вартість їхнього банкрутства для українських платників податків.

" Ми визнаємо необхідність застосування більш комплексного підходу для відкриття всіх комерційних та юридичних можливостей для повернення активів збанкрутілих банків, а також для притягнення колишніх власників та керівників цих банків до відповідальності за завдання збитків", - йдеться в тексті документа.

Також у рамках меморандуму Україна взяла на себе зобов'язання « піклуватися» та неможливості втручання у роботу з повернення активів ПриватБанку.

Нагадаємо, що 24 листопада Україна отримала другий транш від МВФ за програмою stand-by у розмірі $699 млн.

22 листопада Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду затвердила результати першого перегляду отриманої Україною у червні 2019 року програми stand-by, а також схвалила продовження програми на півроку — до кінця червня 2022 року.

Як повідомлялося, МВФ 9 червня 2020 року затвердив 18-місячну програму stand-by для України на СПЗ 3,6 млрд. ( близько $5 млрд) і відразу виділив $2,1 млрд першого траншу. Україна могла отримати у 2020 році ще $1,4 млрд ( два транші по 500 млн СДР за підсумками двох переглядів програми), а в 2021 році - $1,5 млрд ( 1,1 млрд СДР за підсумками ще двох переглядів). У лютому цього року онлайн-місія Фонду з першого перегляду програми завершилася безрезультатно . У МВФ тоді заявили, що для виділення другого траншу потрібний більший прогрес.

Вдруге онлайн-місія МВФ розпочала перший перегляд програми з Україною 21 вересня. Про її успішне завершення у Фонді оголосили 18 жовтня.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X