Медичній реформі бути: Нацрада реформ підтримала законопроект Супрун

2 червня 2017, 19:50
Національна Рада Реформ підтримала реформу медицини та рекомендувала Верховній Раді України визначити пацієнтські законопроекти як невідкладні

Про це на своїй сторінці у facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Дякую президенту Петру Порошенко, першій леді Марині Порошенко, прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, голові Верховної Ради Андрію Парубію, депутатам, які брали участь у робочій групі і підтримують медреформу, всім радникам, які працювали над законопроектами, учасникам Національної Ради Реформ, що винесли питання медичної реформи в Україні на національний рівень", – прокоментувала вона.

Відео дня

Тепер очікується, що 6 червня депутати Верховної Ради України проголосують за включення до порядку денного пацієнтських законопроектів від Уряду та ухвалять їх для подальшого і остаточного запуску медичної реформи в Україні.

Керівниця МОЗу нагадала, що головна мета даної медичної реформи надати всім громадянам єдиний та реальний фінансовий захист в охороні здоров’я у вигляді конкретних фінансових гарантій.

Рішення полягає в зміні структури витрат на систему охорони здоров’я. Тому ключова зміна - замість фінансування інфраструктури/клінік, держава почне платити за лікування конкретних людей.

ри так званій "безкоштовній" медицині держава не гарантує громадянину нічого. Сьогодні ми фактично маємо дикий, жорстокий для пацієнтів нелегальний ринок медичних послуг. Ми ставимо лікаря перед вибором бути жебраком чи вимагати гроші з пацієнтів. І як результат тривалість життя українців на 11 років менша, ніж у Європі", – пише Супрун.

Нагадаємо, Світовий банк висловив підтримку медичній реформі Супрун. "Світовий банк вважає реформу охорони здоров’я в Україні не тільки необхідною, але і вкрай нагальною. Українці помирають молодими – вони живуть на 11 років менше за європейців в середньому – переважно через застарілу і неефективну систему охорони здоров’я. У листопаді 2016 року уряд затвердив пакет реформ у сфері охорони здоров’я, які ми підтримуємо. Проте ця знакова подія вимагає законодавчих змін для успішного впровадження реформ.

Законопроекти вже подані до Верховної Ради, але парламент у день розгляду, 18 травня, проігнорував їх – у сесійній залі не вистачило голосів для включення проектів закону до порядку денного. Їх розгляд перенесли на 6 червня.

Затримка з ухваленням цих законів, як зазначають у Світовому банку, не дасть можливості передбачити заплановану реформу у бюджеті на 2018 рік та створить першкоди у процесі реформування системи охорони здоров'я.

Показати ще новини
Радіо NV
X