Альтернативна енергетика. У МЕА прогнозують світанок «нової індустріальної доби»

13 січня, 14:14
МЕА заявляє, що виробництво чистої енергії істотно зростатиме (Фото:Appolinary Kalashnikova \ Unsplash)

МЕА заявляє, що виробництво чистої енергії істотно зростатиме (Фото:Appolinary Kalashnikova \ Unsplash)

У МЕА заявляють, що виробництво чистої енергії істотно зростатиме, оскільки світ входить у «нову індустріальну епоху».

Світ переходить у «нову еру виробництва екологічно чистих технологій», яка до кінця десятиліття може оцінюватись у сотні мільярдів доларів на рік та створювати мільйони робочих місць.

Відео дня

Про це йдеться у новій доповіді Міжнародної енергетичної агенції, передає CNBC.

У звіті МЕА йдеться про «світанку нової індустріальної епохи», засновану на виробництві екологічно прийнятної продукції. Відповідно до аналізу Агентства, кінцю десятиліття цей сектор вироблятиме $650 млрд на рік (втричі більше, ніж зараз) і буде створювати близько 14 млн робочих місць.

"Робочі місця, пов'язані з виробництвом екологічно чистої енергії, збільшаться більш ніж удвічі з 6 мільйонів сьогодні до майже 14 мільйонів до 2030 року. У наступні десятиліття очікується подальше швидке зростання промисловості та зайнятості у міру переходу», — йдеться у повідомленні МЕА.

Прогноз паризької організації будується із застереженням, що країни у всьому світі повністю виконують зобов'язання, пов'язані з енергетикою та кліматом.

Водночас у МЕА зазначили, що існують потенційні перешкоди, пов'язані з ланцюжками постачання. Ця проблема різко загострилася останніми роками через загострення геополітичної напруженості та пандемії коронавірусу.

Як зазначається у звіті, Китай домінує як у виробництві, так і в торгівлі «більшістю екологічно чистих енергетичних технологій».

У сфері технологій масового виробництва, таких як акумулятори, сонячні панелі, вітер, теплові насоси та електролізери, «не менше 70% виробничих потужностей для кожної технології» представляють три найбільші країни-виробники. У всіх із них домінує Китай.

Коментуючи звіт, виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль сказав, що планета играє від більш диверсифікованих ланцюжків поставок чистих технологій".

"Як ми бачили на прикладі залежності Європи від російського газу, коли ви занадто залежите від однієї компанії, однієї країни або одного торгового маршруту, ви ризикуєте заплатити високу ціну у разі перебоїв", - додав він.

Як повідомлялося, у Швеції виявили велике родовище рідкісноземельних металів, які необхідні для виробництва електромобілів, вітрових турбін та інших високотехнологічних процесів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X