«Трансформувати пасив у актив». У Мінеконоенерго пояснили, чому пропонують Енергоатому задуматись про майнінг криптовалют
У Міністерстві енергетики та захисту довкілля розглядають створення центрів обробки даних (ЦОД) поруч з атомними електростанціями.
Про це йдеться в роз’ясненні відомства щодо доручення в.о. міністра Ольги Буславець НАЕК Енергоатом розробити пропозиції щодо майнінгу криптовалют.
В Мінеконоенерго підкреслили, що зараз в Україні наявний профіцит виробництва електроенергії. Він зумовлений у тому числі й впливом пандемії COVID-19 на національні економіки.
«Можна залишитись у радянській моделі, тобто витрачати ресурси на підтримку того, що є. Але при цьому маємо усвідомити, що це створює ідеальні умови для корупційних зловживань, і заплатять за це громадяни України зі своїх кишень. Проте є інший шлях до успішного майбутнього. Можемо реально трансформувати „пасив“ у „актив“. Маючи профіцит атомної генерації, один із сучасних інструментів використання надлишкової електроенергії - спрямування її на майнінг криптовалют. Це не лише дозволяє зберегти гарантоване навантаження на АЕС, але й дасть можливість підприємствам залучити додаткові кошти. Тобто відкриває шлях до принципово нової економіки, нових підходів, нової системи ринку. Серед таких рішень у Міністерстві енергетики та захисту довкілля розглядають, зокрема, створення центрів обробки даних (ЦОД) поруч з АЕС», — йдеться в повідомленні.
В Енергоатомі було розроблено пілотний проект з приєднання споживачів ЦОД потужністю до 1000 МВт до електричних мереж, з виділенням першої черги 30 МВт, у місті-супутнику Запорізької АЕС Енергодарі. Проектом передбачено створення нової інфраструктури видачі потужності ВРП-750 кВ ЗАЕС для довгострокового постачання електроенергії для забезпечення потреб ЦОД. В Мінеконоенерго додали, що у перспективі такі дата-центри можуть бути самоокупними.
Нагадаємо, вчора стало відомо, що Буславець дала доручення НАЕК Енергоатом розробити пропозиції щодо майнінгу криптовалют. Таке доручення в міністерстві пояснили профіцитом базової генерації.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.