Україна розглядає розміщення облігацій в євро або в китайських юанях

24 липня 2018, 12:46

Міністерство фінансів України планує розширювати спектр пропонованих міжнародним інвесторам боргових інструментів. Зокрема, може бути відновлено випуск цінних паперів в євро, а також розпочато розміщення в інших валютах, наприклад, в китайських юанях.

Про це повідомила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова в коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

"Будемо розширювати наші запозичення. Будемо дивитися не тільки на долар, але й на євро, в якому ми давно не виходили. Додавати інші, трохи екзотичні валюти", - заявила вона.

Відео дня

Оновлено: В коментарі Reuters Маркарова на запитання, чи може такою екзотичною валютою бути китайський юань, відповіла "можливо", додавши при цьому, що навряд чи це відбудеться цього року.

Маркарова відзначила, що уряд планує також активніше запозичувати в гривні, окільки сьогодні частка валютних зобов'язань в державний борг є надмірно великою, досягаючи 70%.

"Ми фактично зараз вже завершили всі процедури, щоб виходити з гривневими інструментами на зовнішні ринки. І, я думаю, це буде теж мати великий ефект для збільшення гривневого портфеля в наших облігаціях", - сказала вона.

Глава Мінфіну додала, що уряд планує бути більш активним на внутрішньому ринку.

"Стабільність, я сподіваюся, допоможе нам переконати всі банки, тому що більшість банків із іноземним капіталом навіть не мають лімітів на купівлю українських цінних паперів", - наголосила Маркарова.

Глава Мінфіну також підтвердила, що Україна, як і раніше, планує вийти на зовнішні ринки запозичень в поточному році.

Вона нагадала, що бюджет передбачає запозичення в розмірі $2 млрд, однак остаточна сума залежить також від двох інших джерел фінансування дефіциту - $800 млн від Світового банку і 1 млрд макрофінансової допомоги від Євросоюзу.

Нагадаємо, що восени минулого року Україна розмістила 15-річні облігації на $3 млрд. З них - $1,6 млрд - для здійснення обміну або викупу єврооблігацій з погашенням в 2019 і 2020 роках, які були випущені в рамках реструктуризації боргу в 2015 році. Попит на нові єврооблігації становив близько $9,5 млрд.

До цього Україна ніколи не приваблювала такого обсягу, ще й на такий великий термін.

Пізніше заступник міністра фінансів України Юрій Буца заявив, що Україна має намір збільшити участь іноземців у державні позики через ОВДП.

Як відзначили в Мінфіні, українські держоблігації стали привабливими для нерезидентів, які з вересня 2017 роки вже вклали в них більше $200 млн.

На думку відомства, це дозволить залучити більше коштів нерезидентів у 2018 році і знизити вартість запозичень.

11 січня Мінфін залучив до держбюджету 986 млн грн у результаті перших в 2018 році аукціонів з розміщення облігацій внутрішньої держпозики.

У лютому Мінфін розмістив гривневі ОВДП на 1,5 млрд грн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X