Маркарова: Всі наші партнери стурбовані скасуванням статті про незаконне збагачення, але з траншем МВФ це не пов'язано

19 березня, 09:49
470
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Маркарова: Всі наші партнери стурбовані скасуванням статті про незаконне збагачення, але з траншем МВФ це не пов'язано - фото

Міністерство фінансів України / Facebook

Міжнародні партнери України стурбовані рішенням Конституційного Суду, який визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення, і піднімають це питання на всіх зустрічах.

Про це міністр фінансів України Оксана Маркарова сказала 18 березня в інтерв'ю Радіо НВ.

Вона спростувала заяви про те, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) відмовив Україні в наступному транші.

"Відмовити нам у транші зараз не могли, тому що транш ще не був запланований", - сказала Маркарова, підкресливши, що програма переглядається кожні півроку.

За її словами, оціночна місія очікується в травні-червні.

Міністр додала, що технічна місія МВФ, яка перебувала в Україні 5-13 березня, "пройшла досить позитивно".

"Місія дуже позитивно оцінила [виконання програми], тому що насправді переважну більшість речей, які мали бути виконані на сьогоднішній день, ми виконуємо. Це не значить, що всі не занепокоєні. І це я говорю не тільки про МВФ. Ми бачили реакцію колег з ЄС, послів G7. Дійсно, всі і ми також занепокоєні рішенням Конституційного Суду. Зараз всі юристи намагаються зрозуміти, як з цієї ситуації вийти. Але з траншем це не повязані на сьогоднішній речі", - заявила вона.

Маркарова додала, що технічна місія піднімала питання про скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення, оскільки вона була частиною антикорупційної реформи.

"Це питання піднімають всі наші партнери", - зазначила вона.

За словами Маркарової, МВФ турбує також те, що велика приватизація досі не запущена.

18 грудня 2018 року виконавча рада МВФ затвердила нову програму кредитування stand-by для України. Загальний обсяг нової 14-місячної програми - $3,9 млрд. Це десята програма МВФ для України. 

Програма охоплює цілу низку ключових для розвитку країни заходів: продовження фіскальної консолідації для постійного зменшення тягаря державного боргу, підтримання Нацбанком гнучкого обмінного курсу і жорсткої монетарної позиції з метою зниження інфляції і подальшого накопичення міжнародних резервів, активізація реформ, спрямованих на подальше посилення адміністрування податків, реформ фінансового і енергетичного секторів, а також посилення боротьби з корупцією.

Глава НБУ Яків Смолій заявляв, що у 2019 році Україна очікує отримання двох траншів від Міжнародного валютного фонду в розмірі по $1,3 млрд кожен. 

Нагадаємо, Конституційний Суд України 26 лютого прийняв рішення про визнання неконституційною статті 368-2 Кримінального кодексу України про незаконне збагачення.

Генпрокурор Юрій Луценко назвав очікуваним рішення Конституційного суду. За словами генпрокурора, жодного підозрюваного не притягли до відповідальності за незаконне збагачення.

У свою чергу в НАБУ відзначили, що змушені закрити справи про незаконне збагачення після скасування відповідної статті Кримінального кодексу.

Пізніше президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради новий законопроект про відповідальність за незаконне збагачення.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Компанії/Ринки

24 травня, 20:06

thumb img
Що зміниться в роботі аеропорту Бориспіль — 6 тез топ-менеджерів
Рітейл/Нерухомість

24 травня, 17:50

thumb img
Зміна стратегії. Мережа Фуршет закриє кожен п’ятий магазин

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua