Маркарова розповіла, коли Україна отримає транш від МВФ

11 червня 2018, 11:45

В.о. міністра фінансів Оксана Маркарова очікує на отримання траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ) восени цього року.

Про це вона повідомила в інтерв'ю виданню The Financial Times.

За її словами, наразі ведуться переговори щодо тарифів на газ та реформи енергетичного сектору, і Мінфін розраховує їх скоро завершити та отримати транш МВФ.

Відео дня

“Чим швидше ми його отримаємо, тим краще. Це доводить, що ми просуваємося по нашій програмі реформ, це дуже хороший сигнал для інвесторів. Під будь-яким кутом, дуже важливо, щоб ми були в програмі. Ми не розглядаємо варіантів, у яких залишаємося без цієї співпраці”, - відзначила Маркарова.

В.о. міністра фінансів також пообіцяла зберегти параметри дефіциту державного бюджету поточного року на рівні 2,5% й зазначила, що ситуація з виплатами державного боргу залишається під контролем.

Раніше голова Нацбанку Яків Смолій також заявив, що Україна може отримати п'ятий транш МВФ до осені цього року.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже ухвалені пенсійна реформа і закон про приватизацію.

У березні цього року голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман у інтерв'ю НВ заявляв, що Україна може розраховувати на четвертий перегляд програми кредитування вже до травня 2018 року, якщо українська влада зможе продемонструвати прогрес у виконанні необхідних реформ у найближчі місяць-два.

Однак пізніше Нацбанк передбачив виділення чергового кредитного траншу МВФ (приблизно $1,9 млрд) лише у другому півріччі 2018 року.

Водночас міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує отримання Україною наступного траншу у третьому кварталі 2018 року.

Раніше екс-міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв'ю НВ заявляв, що Україна планує укласти з МВФ нову програму розширеного фінансування після завершення поточної.

НБУ розраховує, що обсяг наступної програми співпраці з МВФ може становити приблизно $5,5 млрд. Водночас регулятор, як і раніше, очікує надходження від МВФ приблизно $2 млрд у 2018 році за поточною програмою.

Показати ще новини
Радіо NV
X