Маркарова розповіла, коли Україна може отримати перший транш фіндопомоги від ЄС

13 липня 2018, 18:59

Україна може отримати перший транш макрофінансової допомоги від Європейського Союзу (ЄС) у розмірі €1 млрд уже восени цього року.

Про це заявила в.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова в ефірі Радіо НВ.

За її словами, наразі сторонами обговорюється проект меморандуму, який Україна підпише з ЄС.

Відео дня

“Це кредитна допомога [фіндопомога від ЄС - НВ], але під надзвичайно низькі відсотки. Тобто вона може бути в залежності, от, в нас були під американську гарантію запозичення найнижче. Все одно це відсотки, які вдвічі, а іноді втричі дешевші, ніж ті, які ми можемо взяти на ринку”, - відзначила Маркарова.

Вона додала, що в українському бюджеті на 2018 рік закладено близько $3-3,5 млрд фінансування від зовнішніх джерел.

Нагадаємо, що у березні 2017 року Єврокомісія схвалила виділення €600 млн макрофінансової допомоги Україні. У Брюсселі, зокрема, очікували, що в Києві буде ухвалено без зволікання закон про скасування заборони на експорт деревини.

У грудні Єврокомісія відмовила Україні у виплаті €600 млн, оскільки Україна не виконала низку обов’язкових умов: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки електронної декларації, закон про кредитний реєстр Нацбанку та перевірка інформації про бенефіціарів власників компаній.

При цьому 13 грудня Україна подала нову заявку на отримання нової макрофінансової допомоги від ЄС.

У березні цього року в Єврокомісії заявили про плани надати Україні €1 млрд в рамках відповідного запиту влади України для підтримки структурних реформ і досягнення економічної стабілізації.

Пізніше Комітет закордонних справ Європарламенту схвалив €1 млрд макрофінансової допомоги Україні.

У червні Європарламент остаточно затвердив надання Україні макрофінансової допомоги.

Показати ще новини
Радіо NV
X