Маркарова розповіла, кого буде стосуватися податок на виведений капітал

26 жовтня 2018, 18:36

Міністерство фінансів працює над податком на виведений капітал (НнВК) для компаній, у яких оборот не більш ніж 200 млн грн.

Про це повідомила в.о. глави міністерства Оксана Маркарова в інтерв'ю виданню Корреспондент.

"Законопроект подано. Ми працюємо над цим. Повне введення НнВК для всіх категорій дійсно призведе до втрат бюджету, це очевидно, ми порахували. Тому ми працюємо над фіскально-нейтральною моделлю для тих компаній, у яких оборот не більш ніж 200 млн грн. Для розуміння: це 97-98% всіх українських компаній", - пояснила вона.

Відео дня

За її словами, президент Петро Порошенко вимагає запровадити податок в дію вже з 1 січня 2019 року, так що міністерство зараз на фінальній стадії, "знаходить розуміння з нашими міжнародними партнерами".

Маркарова зазначила, що для фізичних осіб не буде ніяких змін за спрощеною системою, пов'язаних з введенням податку на виведений капітал, а для юридичних - можливо.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко 5 липня вніс до Верховної Ради законопроект про податок на виведений капітал (№8557). При цьому проект закону містить вимогу визначити компенсатори для покриття бюджетних втрат внаслідок заміни податку на прибуток податком на виведений капітал.

Порошенко наполягає на невідкладному розгляді парламентом цього законопроекту.

У Мінекономрозвитку вважають, що введення в Україні податку може негативно відбитися на доходах держбюджету і, відповідно, спроможності країни обслуговувати зовнішні зобов'язання.

Показати ще новини
Радіо NV
X