Маркарова розповіла, як проходять переговори із МВФ щодо газу та бюджету

24 липня 2018, 09:34

Україна розраховує на швидке відновлення фінансування з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ), так як переговори за рештою питань бюджету та цін на газ йдуть конструктивно.

Про це повідомила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова в інтерв'ю Bloomberg TV, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Я думаю, ми маємо зараз хороші обговорення: Антикорупційний суд був прийнятий..., також по бюджету і цінами на газ ми маємо дуже конструктивні дискусії", - заявила вона.

Відео дня

Маркарова підкреслила, що показники виконання держбюджету кращі за перше півріччя 2018 року, ніж за перший квартал, і висловила надію, що позитивне рішення буде досягнуто скоро.

"Ми робимо все, щоб це було якомога швидше", - зазначила вона.

Маркарова також розповіла, що Україна зберігає плани в цьому році вийти на ринок єврооблігацій і пильно за ним стежить. Зокрема, глава Мінфіну вказала на недавнє поліпшення кон'юнктури ринку.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ повинен створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже прийняті пенсійна реформа і закон про приватизацію.

У березні цього року глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман в інтерв'ю НВ заявляв, що Україна може розраховувати на четвертий перегляд програми кредитування вже до травня 2018 року, якщо українська влада зможе продемонструвати прогрес у виконанні необхідних реформ в найближчі місяць-два.

Однак пізніше Нацбанк передбачив виділення чергового кредитного траншу МВФ (близько $1,9 млрд) лише в другому півріччі 2018 року.

При цьому міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує отримання Україною наступного траншу в третьому кварталі 2018 року.

У травні в НБУ заявили, що розраховує, що обсяг наступної програми співпраці з МВФ може скласти близько $5,5 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X