Спад триватиме два квартали. Альфа-банк представив макропрогноз на 2020 рік

29 квітня 2020, 17:43

Випереджальне падіння імпорту дозволить Україні поліпшити зовнішньоторговельний баланс на $ 4 млрд.

Альфа-Банк Україна погіршив прогноз щодо динаміки українського ВВП, змінивши очікування зростання на 3,2% до падіння на 2%. Про це повідомляється в оновленому макропрогнозі банку.

Відео дня

За оцінками аналітиків, найбільш складним для української економіки стане другий квартал 2020 року. Падіння ВВП в цей період очікується на рівні 7%. У третьому кварталі спад продовжиться, а повноцінно відновитися від шоку економіка зможе лише в 2021 році.

Прогноз банку передбачає досягнення Україною угоди про нову кредитну програму з Міжнародним валютним фондом у другому кварталі цього року.

Транш МВФ разом із засобами інших міжнародних фінансових організацій допоможе Україні профінансувати основну частину різко збільшеного дефіциту державних фінансів, який досягне 8% ВВП в 2020 році, відзначають укладачі прогнозу.

«Через різке розширення бюджетного дефіциту відношення державного боргу до ВВП України в 2020 році підвищиться до 61% ВВП, повернувшись до показника 2018 року», - йдеться в прогнозі.

Незважаючи на зростання бюджетного дефіциту інфляція залишиться низькою через вплив пригніченого попиту, додали в банку. Середньорічне зростання індексу споживчих цін очікується на рівні 3,4% в порівнянні з 7,9% в 2019 році. В цільовий діапазон НБУ (4-6%) інфляція повернеться в 2020 року.

У банку зазначили, що низька інфляція дозволить Нацбанку продовжити курс на пом'якшення монетарної політики і знизити облікову ставку до 7% в середині 2020 року.

Зростання реальних заробітних плат за підсумками 2020 року очікується на рівні 6,7%, проте великий вплив на динаміку реальних доходів населення нададуть безробіття і падіння доходів малого бізнесу: з росту на 6,5% в 2019 році до нульової динаміки в 2020 році.

Також аналітики вважають, що випереджаюче падіння обсягів імпорту по відношенню до експорту має стати одним з важливих макроекономічних змін в цьому році.

Така динаміка буде викликана різким падінням цін на імпортовані енергоносії та падінням внутрішнього попиту на багато імпортовані товари через карантин, а також різким скороченням туристичних поїздок. Автори прогнозу очікують, що дефіцит торгівлі звузиться на $ 4 млрд до $ 8 млрд за підсумками 2020 року.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд очікує падіння української економіки на 7,7% за підсумками 2020 року .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X