Любченко за годину до відставки звільнив наглядову раду та керівника Експортно-кредитного агентства
Олексій Любченко, якого парламент сьогодні відправив у відставку з посади міністра економіки, достроково припинив повноваження усіх п’яти членів наглядової ради ПрАТ Експортно-кредитне агентство (ЕКА) та голови правління Руслана Гашева.
Про це повідомляється на сайті Мінекономіки.
«Причиною такого рішення стала вкрай незадовільна діяльність товариства та відсутність реагування на це з боку членів наглядової ради. Відтак, враховуючи стан фінансово-господарської діяльності ПрАТ Експортно-кредитне агентство та відсутність дієвих заходів з покращення відповідних показників, стратегії розвитку товариства, міністром було прийнято рішення про дострокове припинення повноважень також голови правління товариства Руслана Гашева», — заявили в Мінекономіки.
В міністерстві додали, що за рік роботи на цій посаді Гашев не вжив заходів, «які б сприяли виконанню товариством покладених на нього законодавством повноважень щодо стимулювання українських підприємств-експортерів та, відповідно, збільшення експорту».
«Товариством припинено роботу над створенням таких продуктів як страхування експортних кредитів портфельним методом та страхування факторингу. Досі не запрацювала програма компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами, що є одним з основних інструментів стимулювання діяльності вітчизняних підприємств», — йдеться в повідомленні.
Відзначається, що за 9 місяців 2021 року було укладено чотири договори страхування та отримано дохід у розмірі 116 тис. грн, а видатки за цей це період склали 19,5 млн грн.
В Мінекономіки додали, що тимчасово виконуючим обов’язки голови правління ЕКА став заступник голови правління В’ячеслав Попов.
Антон Пятигін, один зі звільнених членів наглядової ради ЕКА, в коментарі НВ Бізнес заявив, що її роботу блокували, а потім «просто всіх звільнили, щоб поставити потрібних людей». За його словами, наглядова рада виступала за звільнення Попова.
«Справді, в ЕКА погано рухалися „продажі“ — кількість страховок та гарантій, які допомагали експортерам. За них відповідав Попов, якого зараз призначили в.о. голови правління. Робота Попова ніяк не призводила до результату. Наглядова рада навіть поставила KPI з продажу всім членам правління. Комітет наглядової ради з номінацій, який я очолюю, рекомендував звільнити Попова. Крім того, на наглядовій раді було визнано, що поведінка Попова не відповідає високим морально-етичним стандартам», — пояснив він.
Пятигін додав, що на наглядову раду було винесено рішення про звільнення Попова, проте двоє членів наглядової ради з серпня зривали засідання. Вони не приходили на них, в результаті чого не було кворуму.
«Сьогодні за годину до звільнення міністр прийняв рішення звільнити незгодну спостережну раду та призначити Попова в.о. голови правління. Можу лише здогадуватись, що рухало міністром. Можливо, йому це рішення просто підклали. Наглядова рада обговорювала відкрити конкурс на нового голову правління, але рішення не було прийнято знову ж таки через відсутність кворуму», — сказав він.
