Луценко розповів, як відбувається конфіскація $1,5 млрд Януковича та його оточення

28 квітня 2017, 16:13
Кошти екс-президента України Віктора Януковича і його оточення перерахують на рахунки Держказначейства вже до вечора п'ятниці, 28 квітня

Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко на брифінгу, пише Інтерфакс-Україна.

"Мова йде про близько сотні рахунків, на яких члени злочинного угрупування Януковича розміщували цінні папери. Таким чином, ця операція, безумовно, буде закінчена сьогодні", - уточнив він.

Відео дня

За словами Луценка, загальна сума конфіскованих коштів буде становити близько $1,5 млрд, проте точна сума буде названа, коли в кінці доби всі кошти будуть переведені з цих численних рахунків на єдиний рахунок Держказначейства з урахуванням доходу річних, накопиченого за цей час.

Глава ГПУ підкреслив, що ці кошти не належать фізичній особі Віктора Януковича, а були незаконно акумульовані членами злочинного угруповання на чолі з ним.

Рахунки, що підлягають конфіскації, були заморожені ще в 2014 році. На даний момент встановлюється точна сума "живих" коштів, а також тих, які залишаються ще в вигляді цінних паперів.

Луценко також розповів, що вкрадені попередньою владою кошти виводилися з країни через ряд офшорних компаній і поверталися в Україну для купівлі облігацій державної позики з прибутковістю, за словами генпрокурора, 8% річних у валюті.

Раніше повідомлялося, що державний банк Ощадбанк приступив до спецконфіскації $1,5 мільярда коштів екс-президента України Віктора Януковича і його оточення згідно з рішенням суду.

Нагадаємо, Печерський районний суд відкрив провадження за позовом колишнього президента Віктора Януковича до голови правління Ощадбанку Андрія Пишного. Пишний заявив, що на рахунках банку лежать понад $1,150 млрд Януковича. Янукович вимагав спростувати дану інформацію.

Показати ще новини
Радіо НВ
X