Економіка диктатора. Лукашенко наказав стримати ціни і працевлаштувати «всіх дармоїдів»

7 грудня 2020, 15:24

Білоруський диктатор доручив підлеглим зупинити зростання цін і поставити на облік всіх безробітних в країні, яких автоматично прирівняв до «протестунів».

Олександр Лукашенко наказав уряду і Нацбанку республіки розробити механізм загального стримування цін, «за всіма напрямками і параметрами». Про це повідомляє БелТА.

Відео дня

Він заявив, що завдання щодо стримування зростання цін має стосуватися не тільки продовольчих товарів: «А хто сказав, що холодильник і пральна машина не є значущими для населення товарами? Вони теж значимі».

На думку Лукашенка, зростання цін на непродовольчі товари «так чи інакше впливає на ціноутворення у тому ж сільському господарстві, на продукти харчування».

«Тому треба раз і назавжди виробити механізм стримування цін за всіма напрямками і параметрами. А то виходить, що селян ми стримуємо (в основному ж це питання продовольства і одягу), а всім іншим — вольниця», — заявив диктатор.

Також Лукашенко зажадав «зайнятися працевлаштуванням безробітних».

«Ще раз хочу підкреслити на злобу дня: негайно на місцевому рівні (головам облвиконкомів насамперед і Мінському міськвиконкому) зайнятися працевлаштуванням безробітних, — сказав Лукашенко. — Негайно поставити на облік всіх нероб, що бовтаються і змусити їх працювати. Повторюю, як би непопулярно це не звучало: сьогодні не працююча, хитка людина — це не просто протестун на вулиці, це майбутній злочинець, який підкидає нам кожен день, кожен тиждень, кожен місяць злочини, і ми витрачаємо величезні гроші для розкриття цих злочинів, а потім деяких ще утримуємо в місцях не дуже віддалених».

У Білорусі в березні-квітні 2020 року було введено жорстке цінове регулювання на соціально значущі товари. Інфляція в країні різко прискорилася у серпні-жовтні через стрибок попиту на інвалюту, який призвів до падіння золотовалютних резервів майже на 16% і ослаблення нацвалюти майже на 10% за серпень. У жовтні річна інфляція склала 6,2% при цільовому прогнозі Нацбанку РБ 5%.

Також повідомлялося, що за підсумками 2020 року бюджет Білорусі недоотримає понад $1млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X