Лише місяць. В Україні спливає пільговий період оформлення авто на єврономерах

23 січня 2019, 15:48

В Україні 22 лютого спливає пільговий період оформлення авто на єврономерах. Власники мають місяць, щоб розмитнити такі транспортні засоби за пільговими умовами.

За цей час можна сплатити лише 50% акцизного податку для митного оформлення авто з іноземною реєстрацією.

З 25 листопада, коли розпочався пільговий період, і до середини січня власники розмитнили понад 30 тис. авто на іноземній реєстрації. Це дані Державної фіскальної служби.

Відео дня

Щодоби митники оформлюють приблизно півтори тисячі машин на єврономерах. Розмитнення авто принесли до бюджету України 2 млрд грн.

Акцизи й хабарі

З тих автомобілів, які були розмитнені починаючи з 25 листопада, більшість – щойно куплені вживані авто, а не ті машини, які вже давно завезли до України. Про це в інтерв'ю Радіо НВ розповів співзасновник громадської організації АвтоЄвроСила Олександр Чернявський.

За його словами, процес легалізації таких машин гальмують не лише вартість акцизів, які залишаються зависокими для українців, а й корупційні схеми, які діють на кордоні.

Люди стикаються з вимаганням хабара для того, щоб автомобіль оцінили за середньою вартістю

Зокрема, до охочих розмитнити авто на кордоні підходять люди, які представляються митними брокерами і обіцяють посприяти вирішенню цього питання за певну суму. Чернявський наголосив, що ці особи – шахраї, і вони можуть взяти гроші за свої послуги, але не виконати обіцянку.

Чернявський зазначив, що з 10 лютого, із початком чергової сесії парламенту, АвтоЄвроСила розпочне акції протесту задля скасування акцизного податку на ввезення машин. 

"Найчастіше люди стикаються з вимаганням хабара для того, щоб автомобіль оцінили за середньоринковою вартістю, а не за завищеною вартістю. Друге, для того, щоб пройти сертифікацію, яка повинна коштувати в районі 1,5 тисячі гривень, теж вимагають хабарі, і сума доходить до 5-6, а в деяких випадках 8 і більше тисяч гривень. Зазвичай вони просто кажуть: ти можеш заплатити, і у тебе все вийде, а можеш заплатити, але ми не гарантуємо, що у тебе вийде, тобто це непряме вимагання хабара", – зауважив Чернявський.

Усі авто розмитнити неможливо

Подальша легалізація автомобілів на єврономерах буде відбуватися найближчі три місяці, а власники авто імовірно будуть домагатися продовження пільгового періоду до травня. Таку думку в інтерв'ю Радіо НВ висловив директор Інформаційно-аналітичної групи Автоконсалтинг Олег Омельницький.

Частина автомобілів куплена за фіктивними документами, виписаними на колінці

Він наголосив, що усі такі авто розмитнити неможливо, адже частина з них були куплені за фіктивними документами. експерт підкреслив, що легалізувати такі машини буде значно дорожче, ніж вони коштують. 

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

"Вони не розмитнять в будь-якому випадку, тому що частина з них куплена за абсолютно фіктивними документами, виписаними на колінці у якомусь підворітті. Тобто спочатку було зрозуміло, що ці автомобілі легалізувати і не збираються. Або утилізують, або розуміють, що знайти власника, оформити купівлю-продаж і потім розмитнити буде коштувати дорожче, ніж сам цей автомобіль", – зазначив Омельницький.

Читайте також: Пільговий режим оформлення авто на єврономерах продовжувати не будуть – ДФС

Передача конфіскованих євроблях військовим

У вівторок, 22 січня, п'ять легкових автомобілів на єврономерах і одну вантажівку, конфісковані співробітниками митниці, Міністерство юстиції України передало військовим і поліції. Вартість переданого транспорту становила 20 млн грн.

За розмитнення авто військовим платити не доведеться

За розмитнення авто військовим платити не доведеться. Військовослужбовці та правоохоронці запевняють, що ці транспортні засоби дуже необхідні для них. Генеральний директор підприємства Сетам Віктора Вишньов у коментарі 5 каналу зазначив, що за минулий рік військовим передали понад 80 автомобілів.

"Такі передачі відбуваються постійно, і можу сказати, що лише за 2018 рік до наших військових частин, які перебувають на сході країни, захищають Україну, було передано більше 80 автівок", – зауважив Вишньов.

Читайте також: Знову євробляхи. Україна побила власний рекорд за кількістю вживаних авто

Після прийняття нових акцизних податків на розмитнення авто, а також введення жорстких штрафів за машини на єврореєстрації, їхні власники придумали новий спосіб обійти закон. Частина машина на іноземній реєстрації стали на тимчасовий консульський облік при дипломатичних представництвах України за кордоном.

Власники євроблях придумали новий спосіб обійти закон

Це дає право без розмитнення автомобіля здійснювати багаторазовий перетин кордону – кожні п'ять днів, транзитний перетин кордону – до десяти днів. Також передбачене право на перебування такого авто в Україні без виїзду за кордон протягом 60 днів.

Стати на тимчасовий консульський облік за кордоном можуть власники річних віз, а також ті, хто має дозвіл на тимчасове і постійне проживання в іншій країні.

Показати ще новини
Радіо NV
X