Ліквідність банківської системи України досягла історичного максимуму - Гонтарєва

13 січня 2016, 12:32
У вівторок, 12 січня, голова Національного банку України Валерія Гонтарєва провела зустріч з керівниками найбільших українських банків. Вона заявила, що в минулому році ліквідність банківської системи досягла історичного максимуму

Про це йдеться в повідомленні НБУ, опублікованому на офіційному сайті регулятора 13 січня.

За її словами, в минулому році ліквідність банківської системи досягла понад 100 млрд гривень, з яких 87 млрд гривень склали кошти на депозитних сертифікатах НБУ.

Відео дня

"Ми очікуємо відновлення кредитування банками економіки. Для цього нам необхідно провести перезавантаження банківської системи і посилити захист прав кредиторів. Крім того, ми очікуємо реформу судової системи", - зазначила Гонтарєва.

Крім того, глава НБУ підвела підсумки 2015 року та окреслила головні досягнення та виклики, які стоять перед банківською системою України.

"Головним досягненням 2015 року, звичайно ж, стало забезпечення фінансової стабільності в країні", - заявила Гонтарєва.

Глава НБУ назвала одним з ключових рішень в 2015 році дотримання режиму гнучкого курсоутворення і неповернення до фіксованого обмінного курсу.

Друга частина зустрічі була присвячена планам на поточний рік. Зокрема, мова йде про діагностику ще 40 банків, а також діагностику операцій з пов'язаними особами по всій банківській системі, розширення мандата НБУ на регулювання небанківського фінансового ринку та продовження роботи над розвитком Національної системи масових електронних платежів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за 2015 рік обсяг міжнародних резервів збільшився на 77% або на $5,77 млрд, досягнувши до 1 січня 2016 року $13,3 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X