Хто такий Валерій Наумов. З ким Сава Лібкін розділив бізнес

17 листопада 2020, 08:40
NV Преміум

Одеський бізнесмен Валерій Наумов розійшовся з відомим одеським ресторатором Савелієм Лібкіним. Що сталося і які родинні та ділові зв’язки колишнього партнера Лібкіна?

В суботу, 31 жовтня на Дерибасівській в Одесі було жваво. Численні відвідувачі поспішали до будинку під номером двадцять, де працювали відразу два заклади відомого ресторатора Савелія Лібкіна — Компот і Стейкхаус. М’ясо та вино. Вільних столиків не було — це був останній день роботи двох іменитих закладів, і гості не хотіли його втрачати.

Відео дня

О 22.00 ресторатор загасив світло під овації присутніх, і легендарні ресторани пішли в історію. Лібкін розповів про закриття ресторанів за тиждень і повідомив, що прощається з партнером. Його імені він не назвав.

НВ Бізнес з’ясував, про кого йдеться. Чверть століття Лібкін працював з Валерієм Наумовим, колишній зять якого — Ігор Фруман — замішаний в скандалі з фінансуванням передвиборчих перегонів американського президента Дональда Трампа.

Легендарне місце

Савелій Лібкін є мало не символом ресторанної Одеси, каже генеральний директор компанії Ресторанний консалтинг Ольга Насонова. Крім відомої мережі Компот, ресторану Стейкхаус. М’ясо та вино на Дерибасівській, він керує не менш відомими закладами Дача і Tavernetta. В середині жовтня президент Володимир Зеленський запросив свого польського колегу Анджея Дуду на обід в одеський ресторан Дача. Обидва президенти погодилися сфотографуватися з персоналом ресторану.

«Ресторани Лібкіна абсолютно точно є і будуть одеською пам’яткою. Не з того награного міста, в якому люди їдять тільки тюлечку і перекручують слова, а з реальної живої Одеси. Ми з сім'єю дуже любили Стейкхаус і продовжуємо любити Дачу. Упевнений, що Сава зробить наступний проект ще кращим, тому що він закоханий у свою справу. Коли він стоїть біля плити, його неможливо переговорити або відволікти», — каже одеський бізнесмен, співвласник і СЕО порту ТІС Андрій Ставніцер.

Але в середині жовтня Лібкін несподівано для всіх заявив про закриття Компоту і Стейкхаусу. М’ясо і вино, які пропрацювали на Дерибасівській не одне десятиліття. «25 років я працював з одним партнером. І зараз ми розходимося (по-хорошому розлучаємося і ділимо майно). Причин багато, суть одна — новий етап. Вся ця сукупність факторів привела мене до важливого рішення — я йду з Дерибасівської. Вже з листопада Компот на Дерибасівській і Стейкхаус закриються і стануть історією. Яскравою і помітною», — написав у своєму facebook Лібкін. Від подальших коментарів він відмовляється.

Показати ще новини
Радіо NV
X