Курс гривні на наступний рік від Мінфіну занадто оптимістичний - Перша шпальта

30 листопада 2015, 09:57
У наступному році курс національної валюти буде коливатися в межах 22-32 грн/$, заявив головний фінансовий аналітик рейтингового агентства Експерт-рейтинг Віталій Шапран, коментуючи заяву Мінфіну про те, що офіційний курс наступного року становитиме 24,1 грн/$

"У цьому немає нічого дивного, ми просто беремо ті межі, в яких курс коливався в 2015 році", - пояснив експерт.

На початку листопада міністр фінансів Наталія Яресько назвала інший, більш оптимістичний курс, - 24,1 грн/$. У цьому немає нічого дивного, говорить старший економіст ІК Dragon Capital Олена Бєлан, це прогноз МВФ, і при складанні бюджету Мінфін орієнтується на нього.

Відео дня

Головними факторами, які грають на зниження курсу гривні, зараз є політика МВФ, а також погана ситуація на зовнішніх ринках, пояснює Шапран. МВФ вимагає від Національного банку збільшувати золотовалютні резерви. За різними оцінками НБУ вже викупив з ринку $1,5-2 млрд. А це знижує вартість гривні. Ціни на продукти нашого експорту в світі - метал, руду і зерно - падають. А значить зменшується приплив валюти в країну. До всього цього додається негативне ставлення населення та бізнесу, які в даній ситуації скуповують долари, побоюючись погіршення ситуації. Ризики тут все ті ж: погіршення ситуації на сході країни, а також побоювання того, що МВФ може не надати черговий транш.

Втім, за умови, що співпраця з МВФ продовжиться, падіння курсу до 32 грн/$ швидше за все не відбудеться. "Ціни на метал в минулому році були на рівні $550 за тонну, а в цьому році майже в два рази нижче - $280", - зазначає Бєлан. Такого значного обвалу цін на наш експорт в цьому році швидше за все не відбудеться.

Також у програмі дивіться інтерв'ю голови комітету Верховної ради з питань охорони здоров'я Ольги Богомолець.

Завершує випуск огляд економічних новин від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.Програма Перша шпальта виходить на каналі UA:Перший, в партнерстві з журналом Новое время

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо НВ
X