Oxford Eсonomics погіршили прогноз курсу гривні на наступний рік

22 вересня 2020, 16:00

В Oxford Eсonomics погіршили середньорічний прогноз курсу гривні на 2021 рік і очікують погіршення відносин між Україною і МВФ.

Аналітики Oxford Eсonomics погіршили очікування середньорічного курсу гривні в 2021 році до 28,4 грн $ у порівнянні з травневим прогнозом в 27,4 грн / $, передає Інтерфакс-Україна .

Відео дня

При цьому, середньорічний курс на поточний рік Oxford Eсonomics залишили незмінним - на рівні 27 грн / $.

Також аналітики очікують різкого зростання інфляції на початку 2021 року. Цей прогноз пов'язаний з тим, що попит відновиться раніше, ніж виробництво, а компанії понесуть додаткові витрати через обіцяного підвищення мінімальної зарплати.

У той же час, Oxford Eсonomics зберігає очікування падіння ВВП України в 2020 році на 5,2% з подальшим поверненням до зростання на 3,6% в 2021 році.

Також аналітики очікують погіршення відносин між Україною і Міжнародним валютним фондом через зволікання українського уряду в питанні реалізації реформ.

Крім того, на подальші економічні перспективи України будуть впливати відновлення росту захворюваності COVID-19 і відсутність прогресу у відновленні миру на Донбасі.

Нагадаємо, що компанія Dragon Capital поліпшила свій прогноз падіння ВВП України в 2020 році до -5,5% і очікує, що середньорічний курс гривні в поточному році складе 27 грн / $, а в 2021 році - 29 грн / $.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X