Коронавірус та «російські танки». Яким буде курс долара у грудні

2 грудня 2021, 06:30

Як концентрація російських військ на кордоні з Україною, енергетична криза та новий варіант коронавірусу позначаться на курсі гривні у грудні.

Серед основних чинників, які впливатимуть на курс гривні в грудні року, експерти виділяють ризик повномасштабного вторгнення російських військ в Україну і новий варіант коронавірусу Омікрон.

Відео дня

«Багато хто оцінює його [ризик вторгнення] як малоймовірний. Проте він загострився минулого тижня, що стурбувало інвесторів, внаслідок чого вони відреагували різко негативно. Інвестори почали продавати все, що пов'язане з Україною. Ціни на ОВДП та євробонди обвалилися», - зазначив Віталій Сівач з ICU.

В ICU зазначили, що з урахуванням відкладеної необхідності поповнення запасів газу тренд на ослаблення гривні тільки починається. Згідно з прогнозами, наприкінці року курс може сягнути 28,5 грн/$. На початку наступного року курс гривні може знизитися до рівня 29-29,5 грн/$. Цей прогноз виключає ескалацію конфлікту із РФ.

В Укрексімбанку припускають, що у грудні ситуація на валютному ринку визначатиметься:

  • поведінкою іноземних інвесторів на борговому ринку;
  • збільшенням бюджетних видатків, які можуть трансформуватися на додатковий попит на міжбанківському валютному ринку;
  • інертним збільшенням купівлі валюти серед населення через стрімке послаблення нацвалюти наприкінці листопада.

" Геополітичний фактор продовжить відігравати значну роль у найближчі місяці, як і невизначеність щодо нового штаму коронавірусу", - зазначили в Укрексімбанку.

Також експерти зазначають, що підтримку гривні й надалі надаватиме експорт агропродукції та ГМК. У грудні експерти прогнозують стабілізацію курсу на рівні 27,10-27,6 грн/$.

У Citi Україна зазначає, що на курс гривні впливатиме також інфляція, що зростає, як усередині країни, так і на глобальних ринках. Крім того, на курсі національної валюти позначаться надмірні державні витрати в місяць цього року, що залишився. Курс гривні у грудні цього року експерти Citi Україна очікують на рівні 27-27,5 грн/$.

В Альфа-Банку Україна очікують, що у грудні курс коливатиметься в діапазоні 27-28 грн/$. Середньорічний курс гривня-долар у 2022 році очікується на рівні 28,2 грн/$.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X