Що впливатиме на курс долара до гривні у липні — валютний прогноз

Валютний ринок очікує, що НБУ звільнить курс (Фото:National Bank of Ukraine/Flickr)
Нацбанк готує підґрунтя для розмороження офіційного курсу долара. В чому причина і коли це може статися, розповідає начальник аналітичного відділу Альфа-Банку Україна Олексій Блінов.

Уже п’ятий місяць український бізнес живе з фіксованим курсом гривні до долара — 29,25 грн/$. Нестачу валюти для імпортних закупівель бізнесу з власних резервів покриває Нацбанк. Населення ж орієнтується на вуличний курс долара, який за час війни коливався і вниз, і вгору. Зараз на табло обмінників долар коштує в коридорі 35−35,5 грн/$. Що впливає на курс зараз та яким він може бути у липні, читайте в бліцінтерв'ю Олексія Блінова.
У звичайний час курс долара до гривні залежить від обсягів українського експорту та імпорту, попиту і пропозиції на валюту. Що зараз тисне на гривню?
Основними чинниками тиску на обмінний курс гривні є від'ємне сальдо торгівлі товарами, яке за останні місяці суттєво посилилося — експорт стабільно обмежений, імпорт відновився — та витрати українських біженців за кордоном. По суті мільйони українських вимушених переселенців за кордон — це мільйони маленьких імпортерів. За даними Альфа-Банку, частка закордонних розрахунків з використанням українських карток зросла з довоєнних 8% до 28%.
Про яку динаміку загалом йдеться?
В умовах фіксованого курсу гривні Національний банк України упродовж останніх місяців закриває продажем іноземної валюти негативне сальдо ринку, що мало тенденцію до зростання: $2 млрд у квітні, $3 млрд у травні, $4 млрд у червні.
У НБУ є приводи для відходу від фіксованого курсу?
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.