Україна ще не дозріла для повернення до прямих постачань газу з РФ — Кулеба

2 січня 2020, 11:58

Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба вважає, що Україна ще не готова до відновлення прямих поставок газу з РФ.

Про це він сказав в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

"Я вважаю, що ми ще не дозріли для повернення до прямих постачань. Але питання навіть не в цьому. Моя мета як віце-прем'єр-міністра з євроінтеграції полягає в тому, щоб газовий ринок України функціонував виключно на підставі норм Європейського Союзу, Третього енергетичного пакета, і щоб наша енергетика була інтегрована в європейську енергетику. Ніде в правилах Євросоюзу не написано, що ти не повинен купувати газ у певної країни", - зазначив він.

Відео дня

На думку Кулеби, потрібно зробити так, щоб Росія більше ніколи не використовувала газ як інструмент шантажу.

"Тому, коли ми створимо цілісний енергетичний газовий ринок за нормами ЄС, ми не можемо заборонити компаніям купувати газ у Газпрому відповідно до їхніх домовленостей, але "Газпром" гратиме в Україні виключно за європейськими правилами та нормами. Він не матиме монополії, не матиме можливості нав'язувати свої умови, підкуповуючи чиновників, він буде одним із гравців", - сказав Кулеба.

Він додав, що Україна вже ніколи не буде найбільшим клієнтом Газпрому, оскільки диверсифікація поставок і функціонування газового ринку за європейськими правилами не дозволять цьому статися.

"Хтось купуватиме безпосередньо в Газпрому, значить, так буде. Можливо, теоретично, Нафтогаз купуватиме безпосередньо в Газпрому на певному етапі, але виключно в рамках ринкових механізмів, без корупції, шантажу та без "газової голки". Я переконаний, що все це ми залишимо позаду", - підкреслив Кулеба.

Нагадаємо, Україна більше чотирьох років - з 25 листопада 2015 року - не імпортує газ з Росії для власного споживання. Українські компанії імпортують цей енергоносій зі Словаччини, Угорщини та Польщі.

За словами голови Нафтогазу Андрія Коболєва, Нафтогаз не веде переговори з Газпромом про прямі поставки газу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X