Кубів озвучив суму втрат України від торговельного ембарго Росії

20 лютого 2017, 10:36
Прямі втрати України від введеного Росією в 2016 році продуктового, торгового і транзитного ембарго відносно українського експорту, становлять близько $0,4 млрд

Про це в інтерв'ю УНІАН розповів перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів.

За його словами, Росія не тільки призупинила договір про зону вільної торгівлі, який діяв з 2011 року, але і ввела продовольче ембарго на деяку продукцію з України, заборонила транзит української продукції до Республіки Казахстан і Киргизької республіку.

Відео дня

Саме це і призвело до прямих втрат експорту товарів до Казахстану і Киргизстану.

"Найбільші втрати - в сфері експорту електричних машин, ядерних реакторів, котлів, продуктів неорганічної хімії, чорних металів. І це, повторюся, тільки прямі втрати. Загалом оцінюємо збиток приблизно в $1 млрд", - підкреслив міністр.

Він уточнив, що наразі Україна працює у двох напрямках, аби відновити порушені торговельні зв'язки.

"З одного боку - подали позов до СОТ проти РФ про обмеження транзиту. У цій справі є чіткі юридичні аргументи, неспростовні докази і підтримка ключових зарубіжних партнерів, серед яких ЄС та США. З іншого боку - не втрачаємо робочого контакту з Казахстаном, Туркменістаном, Узбекистаном, Таджикистаном, Киргизстаном. З найближчих заходів - Міжнародна спеціалізована виставка Експо-2017 в Астані", - розповів міністр.

Раніше повідомлялося, що 6 липня Кабінет міністрів продовжив відповідні продовольчі санкції проти Росії до кінця 2017 року.

Нагадаємо, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі також звернулося до Казахстану і Європейського Союзу з проханням вплинути на Росію і вимагати скасування обмежень проти України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X