Потрібні роки. У Європейському центробанку оцінили, як довго триватиме вихід із викликаної пандемією кризи
Економіці єврозони може знадобитися три роки на повне відновлення після «безпрецедентного і важкого шоку», викликаного пандемією коронавірусної інфекції COVID-19.
Про це заявив головний економіст Європейського центрального банку Філіп Лейн, повідомляє Інтерфакс-Україна.
За словами Лейна, в разі реалізації найжорсткішого сценарію ЄЦБ, що передбачає спад в економіці в 2020 році на 12%, повернення ВВП до рівнів кінця 2019 року не відбудеться раніше 2023 року.
Те ж саме передбачає і середній сценарій ЄЦБ, згідно з яким падіння ВВП єврозони в поточному році складе 8%. Лише за м’якого сценарію (зниження ВВП на 5%) економіка єврозони може повністю відновитися до середини 2021 року, відзначає Лейн.
«Масштаб і тривалість кризи, викликаної пандемією коронавірусу, буде залежати від того, як довго збережуться локдауни, яким чином, вони вплинуть на різні сектори економіки, а також від того, з якою швидкістю буде відбуватися нормалізація економічної активності», — говорить Лейн.
Він також дав зрозуміти, що ЄЦБ може збільшити масштаб оголошеної в березні програми викупу облігацій Pandemic Emergency Purchase Programme (PEPP), що становить на даний час 750 млрд євро.
Як повідомлялося, офіційний прогноз, оприлюднений ЄЦБ 4 травня, передбачає зниження ВВП єврозони на 5,5% у 2020 році.
Тим часом, голова ЄЦБ Крістін Лагард 30 квітня заявила, що падіння ВВП єврозони в поточному році може скласти від 5 до 12%.