Тимчасова повірена США про деолігархізацію в Україні: Важливо поставити весь бізнес у рівні умови

16 грудня 2021, 22:21

Україні необхідно не лише боротися з олігархами, а й викоренити всі корупційні методи ведення бізнесу та створити для всіх компаній рівні правила гри, вважає тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.

Про це вона сказала під час гала-івенту НВ «Україна та світ попереду 2022».

«Я б не сказала, що важливо боротися лише з олігархами. Важливо боротися з усіма корупційними методами ведення бізнесу і важливо поставити весь бізнес в Україні в рівні умови. Це важливо з кількох причин. По-перше, якщо монополіям дозволяють утворюватися, це погано для споживачів, українці платять вищі ціни за товари та послуги. Це також погано для влади, тому що вона не збирає податки, які має збирати», - зазначила вона.

Відео дня

За словами Квін, вона згодна з президентом України Володимиром Зеленським у тому, що дуже важливо зробити однакові правила гри і переконатися, що всі бізнесмени в Україні дотримуються їх.

Тимчасова повірена додала, що коли в США боролися з олігархами, влада забезпечила наявність сильної судової, антимонопольної та антикорупційної систем.

Нагадаємо, що 23 вересня Верховна Рада ухвалила закон про деолігархізацію в Україні. Він почне діяти за 180 днів після публікації.

Відповідно до законопроекту, олігархом вважається фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьома з наступних ознак:

1) бере участь у політичному житті;

2) має значний вплив на засоби інформації;

3) є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який після дня введення в дію цього Закону є суб'єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на ринку відповідно до закону «Про захист економічної конкуренції» та протягом одного року поспіль підтримує або посилює таке становище;

4) підтверджена вартість активів особи (та суб'єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є), перевищує 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (у 2021 році - 2,27 млрд грн).

Рішення про визнання людини олігархом ухвалює Рада національної безпеки та оборони України на підставі подання Кабміну, члена РНБО, Нацбанку, СБУ чи Антимонопольного комітету.

Показати ще новини
Радіо НВ
X