Кредитоспроможність покращилася. Moody's підвищило рейтинг Києва і Харкова

27 грудня 2018, 12:52

Міжнародне рейтингове агентство Moody's підвищило рейтинги Києва та Харкова до рівня Caa1 з Caa2 і змінило прогноз рейтингів на стабільний з позитивного.

Про це повідомляється на сайті Moody's.

Згідно з повідомленням, підвищення рейтингу цих двох міст стало наслідком підвищенням рейтингу державних облігацій України до Caa1 з Caa2 і зміни прогнозу на стабільний з позитивного 21 грудня 2018 року.

Відео дня

Підвищення суверенного рейтингу вказує на зниження системного ризику, якого зазнають місцеві органи влади України, з огляду на їх тісні фінансові та операційні зв'язку з центральним урядом, зазначає Moody's.

Крім того, українські органи місцевого самоврядування залежать від доходів, які пов'язані з макроекономічними та фіскальними показниками суверенної держави. Зокрема, Київ отримує близько 62% свого операційного доходу від загальних податків і додатково 29% від державних трансфертів, тоді як Харків отримує близько 55% свого операційного доходу від загальних податків і ще 40% від державних трансфертів.

На думку Moody's, кредитоспроможність міст суттєво покращилася, створивши основу для більшої стійкості до зовнішніх шоків. Поліпшення зумовлене жорстким контролем витрат у поєднанні з розширенням бази доходів у зв'язку зі зміною податкових пільг центрального уряду, збільшенням трансфертів і високою інфляцією. Київ і Харків продовжують домагатися позитивних фінансових результатів і скорочення боргу у складних економічних умовах.

Moody's очікує, що бюджетні показники Києва стабілізуються у 2018-2019 роках з високим операційним балансом на рівні близько 30% від операційних доходів після 33% у 2017 році, тоді як показники Харкова залишаться високими з операційною маржею на рівні 21% від операційних доходів за той самий період (18% у 2017 році). Результати будуть підтримуватися зростанням податкових надходжень на тлі продовження відновлення економіки і постійних трансфертів від центрального уряду.

Прямий борг Києва поступово знизився до помірних 39% від операційних доходів у 2017 році з 56% у 2016 році і має надалі знизитися до 36% від операційних доходів, прогнозованих у 2018 році. Консервативна боргова політика Харкова призвела до незначного рівня заборгованості у 5% операційних доходів на кінець 2017 року, які, як очікується, залишаться стабільними у 2018 році.

Нагадаємо, 21 грудня Україна отримала перший транш на суму в $1,4 млрд за новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Йдеться про програму кредитування Stand-by, яку рада директорів МВФ прийняла 18 грудня 2018 року. Загальний обсяг нової 14-місячної програми - $3,9 млрд.

Таким чином, через надходження 1 млрд спеціальних прав запозичень (близько $1,4 млрд) міжнародні резерви України зросли до $20 млрд станом на 21 грудня. Це п'ятирічний рекорд: востаннє такий рівень міжнародних резервів було зафіксовано у січні 2014 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X