"Кращих умов не буде". Яценюк порадив Росії реструктуризувати "кредит Януковича"

28 серпня 2015, 15:56
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк закликав Росію, яка єдиною з країн відмовилася вітати домовленості України з кредиторами про реструктуризацію боргу, що передбачають списання 20% основної суми, наслідувати приклад комітету кредиторів

"Вкотре закликаю Росію: або прийняти наші пропозиції, або кращих пропозицій для Росії не буде", - сказав Яценюк на засіданні уряду, передає прес-служба Кабміну.

Прем'єр зазначив, що свою підтримку рішенню про реструктуризацію висловили МВФ, ЄС, США, міністри фінансів країн великої сімки.

Відео дня

"Росія не була членом комітету кредиторів, і Росія вчора виступила з тим, що вони хочуть отримати всю суму коштів. Можу їм передати публічну пораду: ті, хто брали гроші, отримали політичний притулок в РФ. Нехай покличуть тих бандитів, яких вони прихистили і нехай з них забирають гроші або нехай повернуть їх нам сюди, і ми з великим задоволенням проведемо процесуальні дії з кожним з них", - заявив прем'єр.

Нагадаємо, в грудні 2013 року уряд Миколи Азарова в рамках домовленостей Віктора Януковича з президентом РФ Володимиром Путіним випустив п'ятирічні єврооблігації на $3 млрд, які викупив Фонд національного добробуту (ФНБ) Росії.

Нагадаємо. 27 серпня голова Міністерства фінансів України Наталія Яресько повідомила, що Україна домовилася про списання $3,8 млрд боргів з $19,3 млрд.

Крім списання 20% заборгованості, Київ також домовився про продовження термінів погашення на чотири роки і встановив новий купон в розмірі 7,75% за паперами з усіма термінами обігу.

Відразу ж після новин про успішну операцію Російська Федерація в особі російського міністра фінансів Антона Сілуанова заявила, що не буде брати участь в реструктуризації боргу України.

Міністерство фінансів США привітало угоду про реструктуризацію боргу України і закликало комітет кредиторів швидко завершити цю реструктуризацію.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X